YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Bunu paylaşmak ister misin?

Haber

Yeni Öğrencilerin Öğrenci Numarası, Şifre, E-Posta Bilgilerini Alması Hk.


Yeni Öğrencilerin Öğrenci Numarası, Şifre, E-Posta Bilgilerini Alması Hk.

usiss

2017-ÖSYM Sonucuna göre Üniversitemiz Lisans Programlarına kayıt yaptıran öğrencilerimiz Öğrenci E-posta adresi ile Öğrenci Bilgi Sistemine (USIS) giriş için Kullanıcı adı ve Şifre temini işlemlerini aşağıdaki şekilde gerçekleştireceklerdir. E-posta adresi kullanıcı adı ve şifre temini için aşağıda yer alan link 14.08.2017 tarihinden itibaren aktif olacaktır.

– Üniversitemize yeni kayıt yaptıran öğrenciler bu link’e (http://usis.yildiz.edu.tr/epostabilgisi) tıklayarak, açılan ekranda yer alan kişisel bilgilerini girerek öğrencilikleri süresince sahip olacakları ve kullanabilecekleri e-posta adresi ile kullanıcı adı ve şifresini alacaklardır.

– E-posta kullanıcı adı ve şifresi yukarıda belirtilen şekilde temin edildikten sonra İnternet tarayıcınızda (Chrome, Edge, Firefox vs) bulunan adres yerine http://mail.office365.com veya https://login.microsoftonline.com yazarak Öğrenci E-posta adresine giriş yapılabilecektir. (Not: Öğrenci Posta Sistemi ile ilgili bilgiyi http://www.kalite.yildiz.edu.tr/login/sys/admin/subPages/img/KL-026-Öğrenci%20E-Posta%20Hesabı%20Kullanım%20Kılavuzu.pdf adresinden temin edebilirsiniz.)

– USIS’e giriş için kullanılacak olan kullanıcı adı ve şifre otomatik olarak e-posta adresine gelecektir.

– USIS kullanıcı adı ve şifre, Akademik takvimde yer alan ders seçim tarihleri ile birlikte aktif olacaktır. Sistemdeki kayıtların güvenliği için şifrenin hiç kimse ile paylaşılmamasına azami özen gösterilmesi ve öğrenim süresince saklanması gerekmektedir.


>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Bunu paylaşmak ister misin?

6 Yorum

 1. http://usis.yildiz.edu.tr/epostabilgisi sitesine girince bu uyarı çıkıyor

  Internal Server Error

  The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

  Please contact the server administrator, [email protected] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

  More information about this error may be available in the server error log.

  IBM_HTTP_Server at usis.yildiz.edu.tr Port 80

  Yanıtla
 2. Tüm bilgileri doğru girmeme rağmen hata veriyor sistem.Yardımcı olabilir misiniz ?

  Yanıtla
 3. kayıtta vesikalık fotoğrafın arkasına öğrenci numarası yazılması isteniyor bu sistem aktif olduğu zaman mı alıcaz numaramızı?

  Yanıtla
 4. Tüm bilgileri doğru girmeme rağmen kabul etmiyor yardım ederseniz sevinirim

  Yanıtla
 5. Kullanmakta olduğunuz web gezgini programında “Açılır Pencere Engelleyicisi” aktif olduğundan USIS penceresi açılamamaktadır.
  Yazıyor ne yapmalıyım

  Yanıtla

Yorum Yap

E-Posta adresiniz kesinlikle yayınlanmaz: Gerekli alanlar şöyle işaretli: *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


6 + 3 =


Şifremi unuttum

Kayıt Ol!