YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Bunu paylaşmak ister misin?

Haber

YTÜ’deki Otomatlardan “Evet” Yazılı Karton Bardaklar Veriliyor!


YTÜ’deki Otomatlardan “Evet” Yazılı Karton Bardaklar Veriliyor!

Geçtiğimiz günlerde “Hayır için pedalla” isimli etkinlikte 17 öğrencinin gözaltına alındığı Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, bugün otomatlardan yapılacak referandum için “Kararımız net oyumuz evet” yazılı karton bardakların verilmesiyle öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

17622847_10155038811263700_122306711_o

ytu-otomat-1

Bugün üniversitedeki otomatlardan çay veya kahve alan YTÜ’deki öğrenciler şaşkınlıklarını YTÜ Kampüs’le paylaştı. Elektrik-Elektronik Fakültesi‘nde bulunan öğrenciler fakülte içerisinde bulunan otomatlardan sıcak içecek aldıklarında hiç beklemedikleri bir manzarayla karşılaştı. Çünkü öğrencilerin otomatlardan aldıkları sıcak içecek karton bardaklarında önümüzdeki günlerde yapılacak referandumun propagandası yapılıyordu ve karton bardakların üzerinde “Kararımız net, oyumuz evet” yazıyordu.

YTÜ’de Hayır’a Gözaltı, Evet’e destek!

Geçtiğimiz günlerde “Hayır için pedalla” isimli etkinliği gerçekleştirmek isteyenlere önce özel güvenlik ardından çevik kuvvet müdahale etmiş ve 17 öğrenci kampüs içerisinde gözaltına alınmıştı. Bugün kampüste Evet propagandası yapılması öğrenciler tarafından tepkiyle karşılandı.

Rektörlük’ten Evet’e Özel İzin Mi Var?

Kampüs içerisinde bu şekilde siyaset yapılmasını istemeyen YTÜ Rektörlüğü’nün bu duruma izin vermesi öğrenciler tarafından hem tepki hem de şaşkınlıkla karşıladı. Öğrenciler YTÜ Rektörlüğü’nü göreve davet ederek bu durumun sorumlularının cezalandırılmasını istedi.

ytu-otomat-2


>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Bunu paylaşmak ister misin?

Yorum Yap

E-Posta adresiniz kesinlikle yayınlanmaz: Gerekli alanlar şöyle işaretli: *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi unuttum

Kayıt Ol!