YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Share This Post

Haber

“Çocuk Evliliklerin Yasaklanması Deprem Getirdi” Diyen Profesöre, Rektörlük İnceleme Başlattı!

“Çocuk Evliliklerin Yasaklanması Deprem Getirdi” Diyen Profesöre, Rektörlük İnceleme Başlattı!

Son zamanlarda akıl almaz paylaşımlarıyla sosyal medyada tepki toplayan Fen-Edebiyat Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü’nde görevli Prof. Dr. Bedri Gencer hakkında YTÜ Rektörlüğü son paylaşımından dolayı inceleme başlattığını duyurdu.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü’nde görevli Prof. Dr. Bedri Gencer, geçtiğimiz hafta cuma akşamı gerçekleşen Elazığ depreminin ertesi günü kişisel sosyal medya hesabı üzerinden afetleri çocuk evliliklerinin yasaklanmasına bağlayan bir paylaşımda bulundu.

Gencer Twitter üzerinden “Gayretullaha dokunmak edebiyat değildir. AIDS, ebola virüsü… Avustralya, Çin gayretullaha dokundu azap geldi. Maazallah, biz de zinayı, livatayı yasallaştırarak, Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı” mesajını paylaştı.

Gencer, daha sonra yaptığı paylaşımı sildi. YTÜ’de uzun süredir görev yapan Gencer, daha önce de katıldığı bir seminerde boşanan kadınların “hafif kadınlar” olduğu imasında bulunmuştu.

YTÜ Rektörlüğü: “Haddini Aşan, Kabul Edilmez Paylaşım”

Yıldız Teknik Üniversitesi resmi hesabından yaptığı bir açıklamayla ilgili kişi hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu: Üniversitemizde görevli bir öğretim üyesinin sosyal medyada yer alan, haddini aşan ve kabul edilmesi mümkün olmayan paylaşımına ilişkin kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

KAYNAK:

Cumhuriyet.com.tr

@YildizEdu Twitter Hesbaı


>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


2 + 3 =