YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Duyuru / Haber

YTÜ 2019-2020 Güz Dönemi Mevcut Ders Seçimleri İptal Edildi!

YTÜ 2019-2020 Güz Dönemi Mevcut Ders Seçimleri İptal Edildi!

Bu içerik 11.09.2019 19:00 itibariyle aşağıdaki şekilde güncellenmiştir.

“Sevgili öğrencilerimiz,

Bu eğitim-öğretim yılında ilk defa yürürlüğe giren “Ders Kayıt ve Seçim Esaslarının”

<Öğrenciler, öncelikle bulundukları sınıfın alt sınıflarındaki alıp başarısız oldukları ve daha önce hiç almadıkları dersleri almak zorundadır.>

maddesi, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı güz yarıyılında (bu yarıyıl) ve bahar yarıyılında uygulanmayacaktır. Tüm öğrenciler aşağıda verilen yeni randevu takvimine göre yeniden ders seçimi yapacaklardır. Ders kayıtları ilgili randevu tarihlerinde yine 08.00’de başlayacak ve 23.59’da sona erecektir. Randevulu günlerde isteyen öğrencilerimiz Uzaktan Eğitim (UZEM) derslerini de seçebileceklerdir. Akademik takvimde belirtildiği gibi 2019-2020 Eğitim-öğretim yılı 16 Eylül 2019 tarihinde başlayacaktır.

12 Eylül 2019                 4. sınıf öğrencileri

13 Eylül 2019                 3. sınıf öğrencileri

14 Eylül 2019                 2. sınıf öğrencileri

16 Eylül 2019                 Bağımsız Ders Kaydı (Bu tarihte tüm grup kriterleri kaldırılacak ve tüm öğrenciler ders seçimi yapabileceklerdir. Bu                                                günde ayrıca 1. sınıf öğrencileri -müfredat programlarında varsa- seçimlik derslerini seçebilecek ve ayrıca otomatik                                                 eklenen dersleri silebilir veya kontenjan dahilinde grup değişikliği yapabilirler.)

Kapanan Derslerin Tespiti ve İlan Edilmesi: 17 Eylül 2019 (Saat:12:00’a kadar)

Sadece Ders Ekleme: 17 Eylül 2019 (17 Eylül 2019 saat 14:00’dan itibaren 23:59’a kadar)

Eğitim-Öğretim Rektör Yardımcılığı”

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

7 Yorum

1. Offf ytü ne öğrenci düşmanı bi okulmuşsun be. Lanet olsun seni kazandığım güne.

2. Bu haberden sonra derslerin başlangıç günü hakkında güncel bir bilgiye ulaşamadım, 1 hafta ertelenecek mi?

• Okulun açılma tarihi ertelenecekmi

• UZEM ne oldu? Onu da erteleseler bari. İki gündür kaydolmaya çalışıyorum, yok olamadım. 1. Sınıfım diye kabul etmiyor bu seferde…

3. Özür özür ne özrü ya okula girdim gireli bin tane sistem değişikliğinden aldigimiz dersler silindi yeni eklenen dersleri almak zorunda bırakıldık. Sürekli kuraliydi sistemiydi değiştirip duruyorsunuz. Bide böyle şeylerle uğraştıriyorsunuz bizi sanki çok kolay ders seçiliyor sistemden… 😠

4. 😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊

5. Okulun açılma tarihi ertelenecek mi

Cevapla Vildan Cevabı iptal et

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>