YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Bir-İnci Kız Öğrenci Yurdu

Bir-İnci Kız Öğrenci Yurdu

İstanbul’un Fatih ilçesinin Fındıkzade semtinde yer  alan Bir-İnci Kız Yurdu metroya ve tramvaya yakın olması ile üniversitemize yakındır.  Öğrencilerin güvenliğine ve konforuna önem veren yurt MEB’e bağlı özel bir kız yurdudur.

24 saat güvenlik kameraları ile izlenen yurtta herhangi bir yangına karşı yangın  alarm sistemleri ve yangın söndürme sistemleri mevcuttur.  6 katlı olan yurt, 2010 yılından beri öğrencilere iyi bir konaklamma imkanı sağlamaktadır. 62 kişilik kapasiteye sahip yurtta 1,2,3,4 vee 5 kişilik odalar bulunmaktadır.  Öğrencilerin en iyi şekilde değerlendirebilmesi için dizayn edilen odalarda baza, yatak, dolap, çalışma masası mevcuttur. Her dairede wc, lavabo ve banyo bulunmaktadır.

Bir-İnci Kız Yurdu‘nda kesintisiz internet, ücretsiz ütü ve çamaşırhane, tv ve dinlenme odası, internet odası, bütün katlarda buzdolabı ve su ısıtıcıları öğrencilerin kullanımına açıktır. Öğrencilerin vakit geçirebilmeleri için teras ve bahçe de bulunmaktadır. Herhangi bir su kesintisine karşı yedek su deposu, herhangi bir elektrik kesintisine karşı jeneratör devreye girmek üzere mevcuttur. Haftanın 6 günü yurdun temizliği yapılmaktadır.

Fındıkzade’de yer alan Bir-İnci Kız Öğrenci Yurdu’ndan Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’ne metro ile 15 dakika, Beşiktaş Kampüsü’ne ise otobüsle 45 dakikada ulaşılabilir.

ADRES: Molla Gürani Mah. Dedepaşa Sk. No:36 Fındıkzade
Fatih / İSTANBUL
TELEFON: 0212 5338488
GSM: 0536 8268484

[wise-chat theme="balloon" show_users="1"]