YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
kampusaray-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Kampüs List

Telefonunuzda Mutlaka Olması Gereken 10 Uygulama

Telefonunuzda Mutlaka Olması Gereken 10 Uygulama

1)Bibliyofil

Bir kitap fiyatı karşılaştırma uygulaması olan bibliyofil, dilediğiniz kitabın fiyatını onlarca satış yerinden derleyerek size karşılaştırma fırsatı sunuyor ve en uygununu size temin ediyor ve almak istediğiniz kitabı favorilere ekleyerek fiyatını takip edebilme hizmetini size sunuyor. Sıkça kitap alışverişi yapanların oldukça işine yarayacak bu uygulama tam bir bütçe dostu.

2)Memrise

Aynı zamanda ders kitapları da olan bu uygulama, İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça gibi daha birçok dili bünyesinde bulunduran bir dil öğrenme uygulamasıdır. Tamamen ücretsiz bir şekilde mobil cihazınıza indirebileceğiniz bu uygulama aynı zamanda sizin belirlediğiniz çalışma saatlerince her gün aynı saatte cihazınıza bildirim göndererek çalışma motivasyonu sağlıyor.

3)Quizlet

Online bir flashcard uygulaması olan quizlet istediğiniz her konuda (özellikle yabancı dil konusunda) size hazırlanmış çalışma setleri sunuyor. Hazır çalışma setleriyle çalışmak istemezseniz kendiniz çalışma planınıza uygun bir set oluşturabilirsiniz.

4)Notion

Çoğu not uygulaması arasında en sevilenlerden biri olan Notion ile isterseniz gününüzü planlayabilir isterseniz dizi, film, kitap vb. birçok konuda listeler hazırlayabilirsiniz. Bu uygulamayı telefonunuza indirebileceğiniz gibi bilgisayar, tablet ve diğer elektronik cihazlardan da kullanabilirsiniz.

5)Camscanner

Özellikle online dönemde oldukça işinize yarayacak olan camscanner uygulamasından telefonunuza ve diğer cihazlarınıza çok kolaylıkla istediğiniz belgeleri, resimleri taratıp atabilirsiniz.

6)Kahoot

İnternet bağlantınız olan her yerde ister uygulamadan ister safari üzerinden giriş yaparak hem eğlenip hem öğrenebilirsiniz. Oyun ve eğlence portalı olan kahoot ile dünyanın dört bir köşesinden insanlarla iletişim kurabilir ve birlikte yarışmalar düzenleyerek öğrenmeleri kolaylaştırabilirsiniz.

7) Storytel

Bir sesli kitap uygulaması olan storytel dilediğiniz kitabı telefonunuza indirip kitabı dinleme fırsatı sunuyor. Aylık abonelik mantığıyla hizmet veren storytel kitap okuyamadığınız zamanlarda kitabı size dinleterek yanınızda.

8)TED

Yediden yetmişe herkesin kullandığı zaman bakış açısını değiştirecek, vizyon oluşturmak isteyenlerin, dünyaya dair daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenlerin indireceği bir uygulama. Telefonunuza videoları indirip sonradan da izleyebileceğiniz İngilizce olan uygulamadaki en güzel özellik alt yazılı olması.

9)Pomodoro

Çalışmakta güçlük çeken, bir hatırlatıcıya ihtiyaç duyanların telefonunda olması gereken bir uygulama. Kısa süreli çalışmaların arkasından kısa molaların takip edildiği bu çalışma sisteminde, çalışma süresi 4 kez tekrarlanınca uzun bir mola veriliyor. Dikkatinizi toparlamaya yardımcı olan uygulama sayesinde yönlendirilmek çok kolay bir hal alıyor.

10)Duolingo

Günlük çalışma sürenizi planlayabileceğiniz ücretsiz şekilde kullanabileceğiniz harika bir dil öğrenme uygulaması. Kendine göre bir çalışma planı olan uygulamada her gün düzenli olarak egzersizleri yapmanız gerekiyor.

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>