YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Burs Haberleri / Duyuru / Haber

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı YTÜ Burs Başvuruları

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı YTÜ Burs Başvuruları

2022 -2023 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BURS BAŞVURU TAKVİMİ

1 Eylül – 9 Ekim Çevrimiçi burs başvuruları
10 Ekim – 23 Ekim  Başvuruların değerlendirilmesi
24 Ekim  Başvuru sonuçlarının ilanı

YTÜ Burs Koordinatörlüğü İletişim Bilgileri:

Ofis: YTÜ Davutpaşa Kampüsü, Taş Bina B-1007 Tel :          0 212 383 31 85 – 31 86

E-mail : bursburosu@yildiz.edu.tr

YTÜ Burs Koordinatörlüğü Yönergesine göre burs alamayacak öğrenciler :
  1. AGNO’su 2’nin altında olanlar
  2. Normal öğrenim süresini aşmış olanlar (Lisansta yarı yıl ve üstü,vb)
  3. Hazırlıkta bekleyenler
  4. Kaydı silinenler
  5. 25 yaşını doldurmuş olanlar

Önemli Hususlar:

• Online burs başvurunuzu sayfamızdaki belirteceğimiz linke girerek kayıt sistemi üzerinden yapınız. Burs başvurusu esnasında öğrenciler değerlendirme için ihtiyaç duyulan belgeleri sayfaya yükleyeceklerdir.
  • Online başvuru sisteminin sadece duyurulan tarihler arasında açık olacağını tekrar hatırlatmak isteriz.
  • Online formu eksiksiz doldurmanız ve istenen belgeleri eksiksiz olarak yüklemeniz Başvuruyu tamamla seçeneği ile başvurunuz sisteme kaydedilecektir.
  • Eksik/uygunsuz belge yüklenmesi durumunda mail kanalı ile tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. İki iş günü içerisinde uygun belgeyi yüklemeniz istenecektir. Başvuru için gerekli belgelerini tamamlamayan öğrencilerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

·         Yüklenemeyen belge varsa gerekçesini belirten dilekçeyi ilgili yere istenen evrak olarak yükleyiniz.

• Sistemden kaynaklanabilecek bir hata durumunda lütfen başvurunun son gününü beklemeden Burs Koordinatörlüğü ile iletişime geçiniz.

BAŞVURU

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı burs başvuruları https://bursbasvuru.yildiz.edu.tr/ adresi üzerinden yapılacaktır. Burs başvuru sayfasına uygulama kullanıcı adı ve parolanızla giriş yapabilirsiniz.

Uygulama kullanıcı adı kurumsal e-postanızın @ işaretinden önceki alanıdır.http://distro.cc.yildiz.edu.tr/ sistemine girerek şifrenizi test edebilirsiniz. Eğer Şifreniz çalışıyor ama sisteme giremiyorsanız, buradan hangi sisteme giremediğiniz ait talimatları takip etmenizi öneririz.

Burs başvuru sistemi 1 Eylül 2022, 10:00 – 09 Ekim 2022, 17:00  tarihleri arasında açık olacaktır.

Online formu eksiksiz doldurmanız ve istenen belgeleri eksiksiz olarak yüklemeniz gerekmektedir. Başvuru için gerekli belgelere ulaşmak için Tıklayınız.

YTÜ Burs Koordinatörlüğü

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

1 Yorum

1. Eğitim ve ev (burs) istiyorum..tıp fakültesi okumak isterim.. lütfen bana yardım et

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>