YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Haber

Eğitim-Öğretim faaliyetleri ile ödül alan 111 akademisyen törenle sertifikalarını aldı…

Eğitim-Öğretim faaliyetleri ile ödül alan 111 akademisyen törenle sertifikalarını aldı…

Üniversitemizin 111. Yılı etkinlikleri kapsamında, eğitim-öğretim faaliyetlerinin en önemli hedef kitlesi olan öğrencilerimizin anket sonuçlarına göre belirlenen, birikimleri, kültürleri, eğitim ve akademik yetkinlikleri ile en beğenilen 111 başarılı akademisyen, Çok Amaçlı Tarihi Hamam Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar. Törende konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Tamer YILMAZ,  “Üniversitemizin 111. Yılında bir ilk olarak bu töreni gerçekleştiriyor olmak benim için de heyecan verici. Bu sene bizim için özel, 111. yılımız…  111 deki üç tane birin bir arada olması bizim için manidar. Bunlardan biri; AR-GE’de lider YTÜ, diğeri eğitimde lider YTÜ ve bir diğeri ise akademisyenleri ile lider YTÜ…” dedi. Prof. Dr. YILMAZ konuşmasında: “Öğrenci odaklı eğitim-öğretim modelini uygulamaya çalışıyoruz. Biz Üniversite olarak öğrencilerimizle varız. Öğrenci için burada varız. O nedenle öğrenci odaklı eğitim modelini ön planda tuttuk.  Son üç yıl içindeki ders verme sayısına ve öğrencilerin oylamalarına göre bugün 111 hocamızı buraya davet ettik. Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki hocalarımızın birinci görevi anlattığı dersi öğrencilerine sevdirmek… kendi dersinizi sevdireceksiniz, kendi bölümünüzü sevdireceksiniz ve Üniversitenizi sevdireceksiniz bu üç şeyi sizlerden rica ediyorum” dedi. Rektörümüz Prof. Dr. Tamer YILMAZ’ın konuşmaları ardından ödül törenine geçildi.  Mimarlık Fakültesinin duayen hocalarından Prof. Dr. Nur URFALIOĞLU’nun birincilik ödülünü aldığı törende, heyecanını ve mutluluğunu dile getiren Prof. Dr. URFALIOĞLU konuşmasında, YTÜ tarihinde bir ilk olan bu töreni gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Tamer YILMAZ’a ve kendisini bu ödüle layık gören öğrencilerine teşekkürlerini dile getirdi. Tören, ödül alan Akademisyenlerin toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. Tören fotoğraflarıa aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.https://drive.google.com/drive/folders/1AsK50MgrFsiIMogMpv5ngujrUf3BrhG901 Mart 2022Haber: YTÜ İletişim Koordinatörlüğü

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>