YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Sayfayı Paylaş

Duyuru / Haber

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’nden Yemekhane Yemek Ücretine Zam!

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’nden Yemekhane Yemek Ücretine Zam!

YTÜ Rektörlüğü, yeni yılın ilk mesai günü olan 2 Ocak’ta senatoyu toplayarak yemekhaneye zam yaptı.  SKS’nin yazısı ile senatonun toplanıldığı belirtilen yazıda 2.00 TL olan kartla öğrenci yemeği 2.25 TL‘ye ; 8 TL olan fiş ile yemek ücreti 11 TL’ye yükseltildi. Öğrenciler sosyal medyadan duruma tepki gösterdi.

Öğrenci Yemek Ücreti 2.25 TL oldu!

2020 yılının ilk mesai gününde yapılan zam ile yeni yemek ücreti 2.25 TL olurken öğrenciler zammın geri çekilmesini istedi.

Menü Uygunluk Sorunu Devam Ederken, SKS Menüleri Yayınlayamıyor!

Yemek firmasının menü dışı yemek çıkarma sorununa öğrenciler tepki gösterirken Sağlık, Kültür, Spor Daire Başkanlığı’nın menüleri internet ortamında yayınlayamaması yemek hizmeti kalitesini tamamen düşürdü. SKS, yemek menülerinin yayınlanmamasını teknik bir sorun olarak açıklarken son yemek menüsü 20.12.2019 tarihinde yayınlandı ve o günden beri teknik sorun da çözülmedi. 20 Aralık’ta son menünün yayınlanmasıyla birlikte bir daha menü yayınlayamayan SKS: “Veri tabanında yaşanan aksaklıktan ötürü yemek menüleri günlük ve aylık olarak sisteme eklenemediğinden SKS web sayfamızda yayınlanamamaktadır. Aksaklığın giderilmesi için çalışmalar devam etmektedir.” dedi.

Sosyal medyadan zamma tepki!

Twitter ve sosyal medya paylaşım sitelerinden zamma tepkisini gösteren öğrenciler; Millet Bahçesi için 14 Milyon TL ödenek alınırken yemeğe zam yapılmasının doğru olmadığını ifade etti. YTÜ öğrencileri yemekhane zammın geri çekilmesini istiyor.

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


4 + 7 =


[wise-chat theme="balloon" show_users="1"]