YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Bunu paylaşmak ister misin?

Duyuru / Haber

YTÜ 2018-2019 Güz Yarıyılı Ders Seçim-Kayıt Tarihleri Açıklandı!


YTÜ 2018-2019 Güz Yarıyılı Ders Seçim-Kayıt Tarihleri Açıklandı!

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, 2018-2019 Güz dönemi ders seçim tarihlerini açıkladı. Ders kayıtları bu yıl da randevulu sistemle USİS üzerinden online yapılacak.

Ders Seçim-Kayıt Takvimi

10-19 Eylül 2018 : Katkı Payı –  Öğrenim Ücreti Ödeme  ( Normal statüde öğrenciler katkı payı ödemez, okulunu uzatanlar, yabancı öğrenciler, ikinci öğretimler öder. Katkı payı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.)

16 Eylül 2018 :  4.sınıf  öğrencileri
17 Eylül 2018 : 2.sınıf öğrencileri
18 Eylül 2018  : 3.sınıf öğrencileri
19 Eylül 2018  :1.sınıf öğrencileri
20 Eylül 2018 : Bağımsız Ders Kaydı(Bu tarihte tüm grup kriterleri kaldırılacak(I. Öğretim öğrencilerinin II. Öğretimden ders alması hariç)  ve tüm öğrenciler ders seçimi yapabileceklerdir.

21 Eylül 2018  : Kapanan Derslerin Tespiti ve İlan Edilmesi
21 Eylül 2018  : Kapatılan Dersin Yerine Yeni Ders Seçimi

24 Eylül 2018  :  Güz Yarıyılı Derslerinin Başlangıcı

*Hazırlık öğrencileri ders seçmez.

Ders kaydınızı (http://usis.yildiz.edu.tr/main.jsp) tıklandıktan sonra gelen arayüz üzerinden sahibi olduğunuz Kullanıcı Adı ve Şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Şifre kaybı veya unutulması durumunda Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı web sayfasının (www.bim.yildiz.edu.tr) sol panelindeki Formlar dan “Öğrenci şifre talep formu” doldurunuz ve öğrenci kimlik fotokopisini de ekleyerek Davutpaşa Kampüsü, Kışla Binası, B-Blok, B 1006 no.lu odasına veya Yıldız Kampüsü, B-Blok, 4. Katta bulunan Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na şahsen veya [email protected] e–posta adresi üzerinden online ulaştırabilirsiniz.

 • Randevulu ders seçim işlemleri, Bilgi İşlem Daire Başkanlığının görüşleri doğrultusunda Ders Kayıt Kılavuzunda belirtilen takvime göre yürütülür. Ders kayıtları, 16-21 Eylül 2018 tarihleri arasında USIS sistemi üzerinden randevulu olarak yapılacaktır. Bu tarihler arasında almak istediğiniz derslere mutlaka  kaydolmalısınız. Ders kayıtları,  belirtilen tüm randevu günlerinde saat 08:00 itibariyle başlayacaktır.

 Ders seçim kılavuzu için tıklayın.


>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Bunu paylaşmak ister misin?

12 Yorum

 1. Yeni kayıt yaptıranlar da katkı payı ödeyecek mi?

  Yanıtla
 2. Merkezi yatay geçiş yoluyla kayıt yaptırdım.Usis sistemine nasıl giriş yapacağım?

  Yanıtla
  • öğtenci işlerinden şifreni alman lazım

   Yanıtla
 3. Irregular öğrenciler ne zaman seçecek?

  Yanıtla
 4. 1. sinifim bu yil ders secmek için randevu tarzi bir sey okudum o nasl olucak ve bolumumun ders programi açiklanmis ordan zorunlu oldugumuz dersler mi var biraz bilgi verebilir misiniz ?

  Yanıtla
  • 1. Sınıflar bugün 19 Eylül’de ders seçecek ya da yarın 20 Eylül bağımsız günde de ders seçebilir. Bölümünün yayınladığı ders programının içinden kendine ders programı oluşturacaksın. Yani mesela orada 4 tane işletmeye giriş dersi varsa sen 1 tanesini seçip kendine ders programı oluşturacaksın. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

   Yanıtla
 5. Uzem ücretleri ne kadar

  Yanıtla
 6. Iyi günler
  Ben usisten değilde, kendi bölümümün ytü wep sitesinden derslerin kodlarını ve grup no sunu nereden öğrenebilirim.?

  Yanıtla
 7. İyi günler. Yabancı öğrenciler ne zaman ders seçecek? Bizim İYS 20 Eylül’de olacak, eminim o gün sınavın sonuçları çikmicek ama ders seçiminin son günü oluyor

  Yanıtla
  • Bende onu düşünüyordum bugün girdik sınava ama pazartesine anca açıklanır ne ara ders seçeceğiz?Bildiğim kadarıyla USİS ten seçmiyoruz dilekçe veriyoruz birde..

   Yanıtla
 8. Yabancı öğrenciler ders seçimini nasıl yapacak?
  Yabancı öğrenciler için yapılan İys sınavı sonuçları ders seçim tarihinden sonra açıklandı.

  Yanıtla

Yorum Yap

E-Posta adresiniz kesinlikle yayınlanmaz: Gerekli alanlar şöyle işaretli: *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


6 + 9 =


Şifremi unuttum

Kayıt Ol!