YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Duyuru / Haber

YTÜ’de “Bologna 2018” Yeni Eğitim-Öğretim Planı Geliyor!

YTÜ’de “Bologna 2018” Yeni Eğitim-Öğretim Planı Geliyor!

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde uzun zamandır yapılacağı söylenen eğitim planındaki değişiklik kesinleşti. Bologna 2018 olarak isimlendirilen yeni eğitim-öğretim planında birçok bölümde çeşitli ders ekleme, çıkarmaları, kredi sayısı gibi değişikler yapılacak. Bologna 2018 resmi olarak duyurulmazken, eğitim-öğretim programları şuan için görüntülenebiliyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde 2013 yılından beri kullanılan eğitim-öğretim programının Avrupa programlarına uyum sağlamak amacıyla değiştirilmesi gündemdeydi. Bologna 2018 olarak adlandırılan programın geleceği kesinleşti.  Resmi olarak duyurulmayan programa http://www.bologna2018.yildiz.edu.tr adresinden ulaşılabiliyor. Bu sayfada yer alan program resmi olarak duyurulmadığı için halen değişiklikler olabilir.

ÖĞRENCİLER YENİ PROGRAMI MI KULLANACAK?

Bologna 2018’in resmi olarak duyurulmasının ardından mevcut 2013 eğitim öğretim programına uygun eğitim alan öğrenciler Bologna 2018 programına göre eğitim alacaklar. Birçok bölümde ders eklenmesi, ders çıkarılması ve kredi değişiklikleri yapıldı.

GEÇİLEN AMA BOLOGNA 2018’DE KALDIRILAN DERSLER NE OLACAK?

Öğrencilerin hiçbir şekilde mağdur olmayacağı Bologna 2018 ilk kez duyurulurken belirtildi. Öğrencilerin alıp geçtiği birçok ders Bologna 2018’de kaldırıldı. Yerine bazı benzer dersler veya farklı dersler geldi veya krediler azaltıldı. Verilen bilgide öğrencilerin alıp geçtikleri derslerin seçimlik başka dersler yerine sayılabileceği ve verilen derslerin boşa alındı gibi görülmemesi istendi. Öğrencileri endişelendirebilecek bir durum şuan için görünmüyor. 2013 Eğitim-Öğretim Planından 2018 Eğitim-Öğretim Planına geçen öğrenciler uyum kapsamında olacak.

Konu ilgili detaylı bilgi önümüzdeki günlerde gelecek.

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>