YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Soru-Cevap

Biyomühendislik

Biyomühendislik

Merhaba ben biyomühendislik okumak istiyorum . Bölüm hakkında özellikle çalışma alanları,yüksek lisans imkanları ve YTÜ nün biyomühendislik alanında yaptığı etkin calismalar,etkinlikler, kulüpler vb hakkında bilgi alabilir miyim ?

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

2 Yorum

1. Biyomühendislik Bölümü, Davutpaşa Kampüsü Kimya Metalurji Fakültesi bünyesindedir. Üniversitemizde birçok kulüp bulunmaktadır. YTÜ BİYOGEN Kulübü ve IEEE YTU’ye bağlı topluluklar bu bölüm ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. Bölüm ile ilgili çalışmaları alanları fazladır. Özellikle pandemi sürecinde bulunduğumuz bu zamanda bu bölümlere olan talep de artmaktadır. Bu bölümde bulunan arkadaşlarımız daha okurken ilgili firmaların laboratuvarlarında araştırmalarda yer almaktadır. Yakın arkadaşımızdan bahsedecek olursak en son yapay kemik üzerine çalışmaktaydı. Yüksek Lisans imkanı da mevcuttur. IEEE YTÜ EMBS’nin Bioform etkinliğini, Biyoteknoloji ve Genetik Kulübü’nün Biyoteknoloji Konferansı’nı örnek olarak gösterebiliriz. Üniversite bünyesinde yer alan Teknopark’ta da ilgili alan ile ilgili birçok firma yer almaktadır.

Bölüm Tanıtımı .pdf dosyasını buradan inceleyebilirsiniz: http://www.bioeng.yildiz.edu.tr/media/files/YTU_Biyomuhendislik_Bolum_Tanitim.pdf

2. Biyomühendislik okuduğumuzda hangi bölümlerle çap ya da yandal yapma imkanımız var? Hangi bölümle çap/yandal yaparsak bizi ileriye taşır?

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>