YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Soru-Cevap

Endüstri mühendisliği

Endüstri mühendisliği

Türkçe mi İngilizce mi endüstri okumak daha mantıklı
Mezun olan kişiler nerelerde çalışıyor

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

1 Yorum

1. Endüstri Mühendisleri yönetici olarak çalışabilir. Günümüzde de İngilizce her yerde aranan bir kriterdir.

%30 İngilizce yerine %100 İngilizce okumak tabii ki size artı olarak yansır.

Öğretim ve eğitim kalitesinin sürekli yükseldiği bir eğitim alarak, kendisini hem sözlü hem de yazılı olarak ifade edebilen, yabancı dilini geliştirmiş, etik değerleri özümsemiş, analitik düşünme yeteneğine sahip, her türlü yeniliğe açık, öz güveni gelişmiş, takım çalışmasına yatkın, Yıldız Teknik Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunları, sürekli öğrenme ve kendini yenileme anlayışı ile ulusal ve uluslararası ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte bilimsel değer üreterek

a) Ulusal ve uluslararası firmalarda üst düzey pozisyonlarda çalışır

b) Ulusal ve uluslararası araştırma kurumlarında akademik çalışma yapar

c) Bulunduğu ortamda problemleri tespit ederek çözüm üretecek projeler geliştirir ve disiplinler arası ARGE ya da sosyal sorumluluk projelerinde çalışır

d) Girişimci yaklaşımla yeni iş sahaları oluşturur ve öncelikli alanlarda çalışmalar yaparak endüstriyel gelişmeye katkı sağlar

e) Yapay Zeka ve Endüstri 4.0 gibi güncel teknolojileri geliştirir ve uygular

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>