YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Soru-Cevap

Fizik 2 lab

Fizik 2 lab

Fizik 2 yi ikinci kez alicam labi verdim ama programda ekstra labi vermiş öğrenciler ek bilgisiyle gruplar var,istediğim gruptan alamıyor muyum yani

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

5 Yorum

1. Mühendislik için servis dersi Fizik 2 dersinin kodu FIZ1002 ‘dir. Bu kodla kendi ekranımızda ayrı laboratuvar dersi çıkmıyor. Bolognada da böyle bir şey yok. Dersi ikinciye alıyorsanız laboratuvar föyü veya transkripti hocanıza daha sonradan vererek laboratuvardan muaf olabilirsiniz.

Alacağınız dersin kodu önemlidir, farklı derslerle karıştırmayınız.

• Kod aynı, bende aynı soru için cevap arıyordum. Örneğin inşaat fakültesi için dört grup açılmış birisi lab yapmış öğrenciler için. Karışıklığı önlemek için böyle yapılmış büyük ihtimalle.

2. Sanırım yanlış anladınız. Fiz2nin yayınlanan listesinde bazı grupların yanında “lab yapmış öğrenciler” diye bir ibare var. Geçen senelerde bu yoktu. Ben de merak ediyorum lab yapmışsak diğer gruplardan alamayacak mıyız?

3. Arkadaşlar labsiz grup da açılmış olabilir. Seçebilirsiniz. Fakat Lablı grup alsanız bile fizik bölüm sitesinde şöyle bir açıklama var:

FIZ1002 Fizik-2 dersini tekrar alıyorum deneyleri tekrar yapacak mıyım?
    Dersi tekrar alan öğrencilerin transkriptlerinde “F0” “Devamsız” dışında bir not varsa deneyleri tekrar etmeleri gerekmez. Öğrencilerimiz transkriptlerini dersi veren öğretim üyesine teslim ederek laboratuvardan muaf olurlar. Sadece devamsızlıktan kalan öğrenciler deney tekrarı yapar.

http://www.fzk.yildiz.edu.tr/fizik/4/Fizik-2-(FIZ1002)/105

4. Benim bölümüme eklenen Fizik 2’yi aldım ama daha sonra bu dersin açılmış gruplar çizelgesini gördüm. Benim aldığım grup için “Lab yapmış öğrenciler.” diye belirtildiğini gördüm. Oysa ki ben Fizik 2’yi yeni alıyorum ve bunu seçerken seçme ekranında böyle bir ibare görmemiştim. Benim aklıma takılan şu soru var. Acaba bu gruptan alsam bile lab dersine girebilecek miyim? Bana göre girebilirim diye düşünüyorum çünkü çoğu 1. Sınıf öğrencisi bu ibareti bilmeden alacaktır ve doğal olarak lab için insan olacaktır.

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>