YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Soru-Cevap

Matematik

Matematik

Merhaba. Ben bu sene üniversite sınavına girmiş bir öğrenciyim. Normalde bilgisayar mühendisliği istiyorum fakat sıralamam iyi bir üniversitede bilgisayar muhendisligi okumama el vermiyor. Ben de yıldız teknik üniversitesi de matematik okuyup yazılıma yönelmeyi düşünüyorum fakat kafamda çok fazla soru işareti var. Öncelikle bir bu bölümü okuduktan sonra bir matematik mezunu olarak nasıl bir yolu izleyerek yazılıma yönelebilirim? Orta düzey bir okulda bilgisayar mühendisliği okumak yerine yıldız teknik gibi nitelikli bir okulda matematik okuyarak yazılıma yönelmek ne kadar doğru? Cevaplarsanız çok sevinirim.

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

2 Yorum

1. Çok açık söylüyoruz. Aynı hatayı biz de yaptık. Neye ilginiz varsa onu okuyunuz. Eğer istediğiniz, ilginizi çeken bir bölümde okumazsanız başarılı olmanız zorlaşıyor. İstediğiniz bölümü okuyun, puanınız nerede yetiyorsa.

2. Eğer yazılımcı olmak için matematik okumak istiyorsan çok zorlanacaksın, yazılımla alakası olmayan onlarca ağır teorik dersin olacak. Yazılıma daha yakın bir bölüm tercih etmeli veya mezuna kalmalısın.

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>