YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Soru-Cevap

Merkezi yatay geçiş yaptım. 2.sınıf gözüküyorum.

Merkezi yatay geçiş yaptım. 2.sınıf gözüküyorum.

Bu sene merkezi yerleştirme puanımla İletişim Tasarımı bölümüne geçiş yaptım. Geldiğim üniversitedeki okuduğum bölümle geçiş yaptığım bölümün dersleri arasında (zorunlu 1.yarıyıl dersleri hariç) hiçbir benzerlik, denklik yok lakin e-devlette ve usis sisteminde 2.sınıf gözüküyorum. Konuyla ilgili bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

6 Yorum

1. normalde 2 yarı yıl bitirip gelmişsin. Akabinde de 3. yarı yıl başlıyor evet 2. sınıf olarak gözükmen normal, bölüme 1.sınıf olarak başlayacaksın üniversite açısından hangi isimde olursa olsun 2.yılın olacak. Gelecekte de hatta para yatırmak zorunda kalacaksın sanırım haberin de olsun dönem uzadığı için.

2. Merhabalar kardeşim, bir sorum olacaktı da yardımcı olabilirseniz sevinirim
    Benim kız arkadaşım başka bir üniversiteden Yıldız Teknik öğretmenlik bölümüne geçti, şimdi ders kayıt ekranına girdiğinde geçen dönemlerde, 1 inci sınıfta aldığı bütün dersler alınmamış gibi sarı olarak gözüküyor
    Şimdi direkt 2 inci sınıf derslerini mi seçecek yani o derslerin orada gözükmesi normal mi, yoksa geçiş aşamasında dersleri sayılmamış olabilir mi?

• ben de intibak (ders saydırma) işleminde bulundum. Daha sonuçlar açıklanmadığı için böyle ortada kaldık diyebilirim. Bununla ilgili bilgiyi bölüm sekreterliğini arayarak öğrenebilir. Az önce ben de aradım kendi bölüm sekreterliğimi ve “bilmiyorum ne olur” dediler. Bir şey öğrenirseniz bana da mesaj atar mısınız? Ben de bu durumda mağdurum.

• Eski okulunda aldığı dersleri saydırmalı. O dersler mavi gözükmeli. Sarı gözüktüğünde almamış gibi gözükür. 1. Sınıf sanki okunmamış gibi olur. Derhal bölümle ya da fakültesiyle iletişime geçmelidir.

3. ben de intibak (ders saydırma) işleminde bulundum. Daha sonuçlar açıklanmadığı için böyle ortada kaldık diyebilirim. Bununla ilgili bilgiyi bölüm sekreterliğini arayarak öğrenebilir. Az önce ben de aradım kendi bölüm sekreterliğimi ve “bilmiyorum ne olur” dediler. Bir şey öğrenirseniz bana da mesaj atar mısınız? Ben de bu durumda mağdurum

4. Bende de aynısı oldu normal bi durum mu?

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>