YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Soru-Cevap

Mimarlık

Mimarlık

Bölümü %30 / %100 İngilizce okumak konusunda kararsızım.İngilizce konusunda kendimi yeterli görmüyorum .Hazırlıkta verilen İngilizce eğitimi yeterli oluyor mu ? %30 okumanın avantajları , dezavantajları neler ?

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

2 Yorum

1. Hazırlık eğitiminde kişinin İngilizce gelişimi kendisine bağlıdır. Derslere ilgili ve katılımcı olursanız İngilizceniz tabi ki gelişir. %100 İngilizce okumaya devam ederek bölümünüzde de İngilizcenizin gelişimini sağlayabilirsiniz. %100 İngilizce diploma iş başvurularında ekstra değer katar. Ama şu da unutulmamalıdır ki İngilizceniz belli seviyede olmazsa %100 İngilizce bölümde zorlanabilirsiniz.

2. %100 tutmasına rağmen %30 yazan bir 3.sınıfım. ben mimarlık eğitiminin zorluğu açısından emin olamamıştım. tercih döneminde %100 de okuyan üst sınıflar bulup sorduğumda kesinlikle %30u tavsiye ettiler. ben de kesinlikle çok memnunum bu tavsiyeden. mimarlık eğitimi zaten yıpratıcı bir süreçken ingilizce olduğunda daha da yıpratıyor. hocalar da anadilde okunması gereken bir eğitim olduğunu söylüyorlar. çünkü kendini ifade edebilmek ve karşılıklı iletişim çok önemli. bu arada mimarlığı gerçekten istiyorsan gel. puanı tutup da gelenler, pek emin olmadan gelenler daha ilk yıldan ayrılıyor. ayrıca sevmeden yapılacak iş, çekilecek dert değil:) sevince ise harika geçiyor. bu arada hazırlık eğitimi ben okumadım ama pek memnun birilerini de duymadım.

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>