YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Duyuru / Haber

Güncellendi: Yıldız Teknik Üniversitesi 2019-2020 Güz Ders Kayıtları Başladı!

Güncellendi: Yıldız Teknik Üniversitesi 2019-2020 Güz Ders Kayıtları Başladı!

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Güz dönemi ders kayıt-seçim takvimini açıkladı. Açıklanan takvime göre öğrenciler bu yıl da bulundukları sınıfa verilen randevu gününde ders kayıtlarına başlayacaklar.

Bu içerik 11.09.2019 19:00 itibariyle aşağıdaki şekilde güncellenmiştir.

“Sevgili öğrencilerimiz,

Bu eğitim-öğretim yılında ilk defa yürürlüğe giren “Ders Kayıt ve Seçim Esaslarının”

<Öğrenciler, öncelikle bulundukları sınıfın alt sınıflarındaki alıp başarısız oldukları ve daha önce hiç almadıkları dersleri almak zorundadır.>

maddesi, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı güz yarıyılında (bu yarıyıl) ve bahar yarıyılında uygulanmayacaktır. Tüm öğrenciler aşağıda verilen yeni randevu takvimine göre yeniden ders seçimi yapacaklardır. Ders kayıtları ilgili randevu tarihlerinde yine 08.00’de başlayacak ve 23.59’da sona erecektir. Randevulu günlerde isteyen öğrencilerimiz Uzaktan Eğitim (UZEM) derslerini de seçebileceklerdir. Akademik takvimde belirtildiği gibi 2019-2020 Eğitim-öğretim yılı 16 Eylül 2019 tarihinde başlayacaktır.

12 Eylül 2019                 4. sınıf öğrencileri

13 Eylül 2019                 3. sınıf öğrencileri

14 Eylül 2019                 2. sınıf öğrencileri

16 Eylül 2019                 Bağımsız Ders Kaydı (Bu tarihte tüm grup kriterleri kaldırılacak ve tüm öğrenciler ders seçimi yapabileceklerdir. Bu                                                günde ayrıca 1. sınıf öğrencileri -müfredat programlarında varsa- seçimlik derslerini seçebilecek ve ayrıca otomatik                                                 eklenen dersleri silebilir veya kontenjan dahilinde grup değişikliği yapabilirler.)

Kapanan Derslerin Tespiti ve İlan Edilmesi: 17 Eylül 2019 (Saat:12:00’a kadar)

Sadece Ders Ekleme: 17 Eylül 2019 (17 Eylül 2019 saat 14:00’dan itibaren 23:59’a kadar)

Eğitim-Öğretim Rektör Yardımcılığı”

Diğer Yönetmelik ve Kılavuzlar

YN-008 YTÜ Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği

DD-008 YTÜ Ders Kayıt ve Seçim İşlemleri Esasları

– YTU Ogr.Baska Yuks.Ogr.Kurumlarından Ders Al.Ilıskın Islemler  (2019-2020 GUZ Y.Y.)

– YTU Onlısans-Lısans Prg.Ozel Ogr.Statusunde Ders Alacakların Yapacakları Islemler (2019-2020 GUZ Y.Y.)

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

19 Yorum

1. Bence bizim okul millet bahçesi olmasınıda beşiktaşdan atılmamızda hakediyor. Böyle kural mi olur ozaman repeat olmamak için ortalama kasmamıza ne gerek kaldı. Allah belanı versin ytü her işin mi bok olur be. Yemin ediyorum hayatımdan bezdirdin beni okul diye.

• Hazırlıktan kalıp 1. Sınıfın 2. döneminde okula başladığımda ben hangi dersleri alicam birinci dönemini yoksa ikinci dönem mı?Bide ikinci dönem birinci dönemin dersleri açılıyor mu?( Bölümüm elektronik haberleşme mühendisliği)

• 2. dönem derslerini alacaksın. Gerçi bu sene detaylı bakmamama rağmen dönemleri değişen birkaç ders gördüm. Ama maalesef Yıldız Teknik’te dersler 2 dönemde de açılmıyor. Yani sen güz yarıyılında güz derslerini, bahar yarıyılında bahar derslerini alabilirsin yalnızca.

• Hazırlığı geçip 1. Sınıfa başlayacaklar da 9 Eylül de ders seçimi yapacaklar mı yoksa 1. Sınıflarınkini sistem otomatik mi seçecek

• Birinci sınıf ikinci dönem derslerini alarak başlarsın. Irregular gidersin. Bazı dersler her iki dönem de açılıyor.

2. Yaz okulu yapanların henüz yaz okulu notları okula gelmediği için dersi seçmek zorunda kalacaklar ve kendi dönem derslerini alamayacaklar bu durum da ne yapılacak peki bir açıklama yapılmadı henüz okulu uzatmaya sebep olabilir bu durum .

• Yatay geçişle geldim. 3.5 ortalama ile 19 kredi ders alabildim yalnızca. 5 tane ders çakışıyor ve hiçbirini alamıyorum. Okulum uzayacak. Bu şekilde bir sistem nasıl olur? 28 krediye kadar seçebilme hakkım var ama kullanamıyorum. Ne yapacağım yardımcı olur musunuz? Bu durumda olanlar var mı?

3. Merhabalar yüksek lisans ders ekleme tarihi de 9 eylül mü?Yardımcı olursanız sevinirim. Gsıs şifresi geldi fakat dersler görünmediği için ders ekleme yapamıyorum.

4. Geçen sene ocakta iys’yi geçtim ve 1.sınıf 2. Dönemi okudum. Usiste 1.sınıf olarak gözüküyorum. 12 eylülde tüm sınrlamalar kalktığında nasıl 11 eylülde seçilen 2.sınıf derslerinden yer bulacağım onca düzensiz öğrenci arasında. Ayrıca ytü uzem ücret ödemesini yapmama rağmen hala sistemde gözükmüyor 3.gün bugün.Yarın silecektir sistem.Email attim uzeme .Umarım dersim silindikten sonra da hallederler.

5. Hazırlığı geçip 1. Sınıfa başlayacaklar da 9 Eylül de ders seçimi yapacaklar mı yoksa 1. Sınıflarınkini sistem otomatik mi seçecek

• 12 eylülde kendin dersleri alacaksın

6. okulu uzatanlar yani 9. dönem ve üstü olanlar 4. sınıflarla beraber mi ders alacaklar?

7. ders seçimi hakkında hiçbişey bilmiyorum peki ben nasıl ders seçicem fakülteye gitsem yardımcı olurlar mı?

• Ben de öyleydim youtube da yardimci videolar var .Ayrica sistem 1. Siniflari kendi sececek

8. geçen güne kadar ders programım gözüküyordu bugün tekrar baktım “2019 GÜZ döneminde öğrencinin aldığı ders bulunmamaktadır.” diyor

• Ay bana da öyle diyor. Ders seçme tarihleri ileriye alındığı için galiba off bir an önce belli olsun

9. 1. sınıflar ders seçimi yapmiycak demi?

• ben 1.öğretimolduğum için para ödemiycekmişim ama ders kaydı da yaptırıcak mıyım

10. 1. sınıf öğrencisiyim. inkılap dersimi uzaktan alıp parasını da ödemiştim aslında. fakat ders programları yenilendiği için sistemde uzaktan aldığıma dair bir bilgi göremiyorum. randevulu günümde yani 16sında mı tekrar alabilicem? ve tekrar mı ödeme yapmam gerekiyo:(? bilen cevaplarsa çok sevinirim

Cevapla ders programsız 1 Cevabı iptal et

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>