YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Bunu paylaşmak ister misin?

Haber

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Yeni Yönetiminden OHAL Uygulaması!Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kampüsü’nde 21 Eylül Çarşamba günü öğle saatlerinde “Bu düzende gelecek yok, biz başka dünya isteriz” başlıklı bildirinin dağıtımını yapan Komünist Gençlik üyeleri, polis ve özel güvenlikçilerin engellemesiyle karşılaştı.

Çok sayıda sivil polisin, bildiri dağıtımını ve afiş asılmasını engellemek için seferber edildiği gözlenirken, öğrencilerle konuşan polis amiri “Yeni atanan rektörün yeni kuralları olduğunu ve artık üniversitede afiş asmanın, bildiri dağıtmanın yasaklandığını” söyledi.

Engellemeyle ilgili olarak, “Darbe girişimi bahanesiyle AKP’nin halka ve gençliğe karşı getirdiği OHAL uygulamalarını kabul etmeyeceklerini” belirten komünist üniversiteliler, yıl boyunca çalışmalarına yoğun bir şekilde devam edeceklerini açıkladılar.

KAYNAK: sol.org.tr


>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Bunu paylaşmak ister misin?

Yorum Yap

E-Posta adresiniz kesinlikle yayınlanmaz: Gerekli alanlar şöyle işaretli: *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


8 + 8 =


Şifremi unuttum

Kayıt Ol!