YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

YTÜ Rektörlük Seçimleri 12 Temmuz'da!

ytu-rektorluk-secimleri

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlük Seçimi 12 Temmuz 2016’da Davutpaşa Kongre Merkezi’nde yapılacak. İşte rektörlükten gelen açıklama:

Üniversitemizde 2016-2020 dönemi için Rektör Adayı Belirleme Seçimi Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 16.05.2012 tarihli ve 696-21212 sayılı ve seçim takvimi konulu yazısında belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda 12 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilecektir.
Seçim günü ve sürecine ilişkin ayrıntılar aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır:
a) Rektörlük Seçimi, “Rektör Adaylarının Seçimle Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar” (Ek-1) çerçevesinde gerçekleştirilecektir.
b) Rektörlük Seçimi, 12 Temmuz 2016 Salı günü 09:00-17:00 saatleri arasında Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
c) Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Rektörlük Seçimi 14 Temmuz 2016 Perşembe günü 09:00-17:00 saatleri arasında Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
d) Seçim günü saat 09:00 itibariyle oy verme işlemi için gelen öğretim üyelerinin imzası alınmaya başlanacak ve yönetmelik gereği %50 çoğunluk sağlandığında oy verme işlemi başlayacaktır.
e) Oy verme işlemi saat 17:00’ye kadar sürecektir. Oy verme sırasında olan ve saat 17:00’ye kadar oy verme işlemini tamamlamamış öğretim üyeleri için ek süre verilir.
f) Oylar, soyadı dikkate alınmak şartıyla alfabetik sıraya göre oluşturulacak sandıklarda kullanılacaktır.
g) YÖK Başkanlığının 02.04.2015 tarih ve 803 sayılı yazısına (Ek-2) istinaden oy kullanma sandık bölgesine çanta ve cep telefonu ile girişe izin verilmeyecektir.
h) Seçim gününde tüm öğretim üyelerimiz için Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezi’nde öğle yemeği ve seçim salonunda çay/kahve ve kuru pasta servisi yapılacaktır.
i) Yıldız Kampusu’ndan Davutpaşa Kampüsüne saat 09:30, 11:00, 12:30, 14:00 ve 15:00 Davutpaşa Kampüsünden Yıldız Kampüsüne ise 10:30, 12:00, 13:30, 15:00 ve 16:00 saatleri olmak üzere servis hizmeti olacaktır. Servisler, Yıldız Kampüsünde İş Bankası önünden, Davutpaşa Kampüsünde ise Kongre ve Kültür Merkezi önünden kalkacaktır.
2016-2020 dönemi için yapılacak Rektörlük Seçimine katılım konusunda göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür eder, Üniversitemiz için hayırlı olması dileğiyle saygılarımızı sunarız.
YTÜ Rektörlüğü

http://www.yildiz.edu.tr/haberler/Rekt%C3%B6rl%C3%BCk-Aday%C4%B1-Belirleme-Se%C3%A7imi-/844

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>