YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Bunu paylaşmak ister misin?

Haber

YTÜ Rektörü Bahri Şahin’in Cezalandırılması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı!Hayvan severler Yıldız Teknik Üniversitesi’nin yeni rektörü Bahri Şahin ve genel sekreter Yavuz Erişen hakkında bir imza kampanyası başlattı. Kampüslerdeki kedilerin ve köpeklerin sayısının her geçen gün azaldığını söyleyen hayvan severler, YTÜ’nün yeni yönetimini hayvan düşmanı olarak tanımlıyor. Bu olayın biran önce sonlandırılması ve yeni yönetimin cezalandırılması için bir imza kampanyası başlatıldı. Şuanda imza veren sayısı yaklaşık 3500 kişi!

İmza Kampanyası: https://www.change.org/p/yt%C3%BC-rekt%C3%B6r%C3%BC-bahri-%C5%9Fahin-ve-genel-sekreter-yavuz-eri%C5%9Fen-cezaland%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n

İmza metnin de ise şöyle yazıldı:

“Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü rutin olarak kampüs içinde yaşayan hayvanları bilinmeyene attırmaktadır. 15-16 Ağustos 2016 gecesi Davutpaşa kampüsünde yaşayan hepsi kısır, İBB küpeli ve çipli çoğu senelerdir orada yaşayan 20 köpek bir anda yok olmuş daha sonra görgü tanıkları beyaz bir minibüsün köpekleri topladığını gördüklerini ifade etmiştir. Daha sonra köpeklerden 1’i Esentepe’de, 2’si Levent Kanyon’un önünde tesadüfen bulunmuştur. 05-09 Eylül arasında ise Beşiktaş kampüsündeki kediler yavaş yavaş azalmış ve 30’a yakın çoğu kısır, yaşlı ve aşı karneli kedi artık yoktur.

Genel Sekreter Yavuz Erişen’in kampüs hayvanlarından kurtulma isteğini defalarca dile getirmiştir bu konuda daha önce pek çok kez tartışma yaşanmıştır. Yeni gelen Rektör Bahri Şahin de maalesef bu düşmanlığa hemen ayak uydurmuştur.

5199 Hayvanları Koruma Kanunu’na göre kısır aşılı ve bakımları yapılan bu hayvanların yaşam alanından edilmesi yine bu kanuna göre SUÇ’tur ve hayvan başına para cezasına tabidir. Kanunun uygulanmasından sorumlu yetkililerin bu suç konusunda kurum/vatandaş ayırt etmeden gereğini yapmasını talep ediyoruz.”


>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Bunu paylaşmak ister misin?

Yorum Yap

E-Posta adresiniz kesinlikle yayınlanmaz: Gerekli alanlar şöyle işaretli: *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


4 + 6 =


Şifremi unuttum

Kayıt Ol!