YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

İlan

Yüzyüze veya online (tercihe bağlı) bağlama kursu. T.C.Kültür Bakanlığı’ndan ödüllü bağlama sanatçısından kurs almak için iletişim: 05422332220

Yüzyüze veya online (tercihe bağlı) bağlama kursu. T.C.Kültür Bakanlığı’ndan ödüllü bağlama sanatçısından kurs almak için iletişim: 05422332220
To report this post you need to login first.

Merhabalar arkadaşlar,
Yüzyüze veya online (tercihe bağlı) bağlama eğitimi vermekteyim. Anadolu’nun farklı bölgelerindeki kadim eserlerimizi icra ederken; nota okumayı, bağlama mızrap vuruşlarını ve parmak egzersizlerini, yörelere özgü mızrap tavırlarını, makam yapılarını uygulamalı ve zaman kaybetmeden eserlerin içinde işleyerek, adım adım size aktaracak bir eğitim modeli oluşturdum. Dilerseniz sizin için bir program oluşturup çalışmaya başlayabiliriz.

Size kısaca kendimden bahsedeyim. 24 yıldır bağlama ile uğraşıyorum. Zeybek, abdal ve âşık müzik gelenekleri başta olmak üzere Anadolu’nun tüm yörelerinin kadim ezgileri üzerinde çalışmalar yapmaktayım. Bugüne kadar Türkiye’nin farklı şehirlerinde ve üniversitelerde pek çok konserde yer aldım. 2017 yılında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen GENÇDES projesi kapsamında yayımlanan “Ustalarla Görerek, Duyarak, Yaşayarak” adlı CD çalışmasında bağlama icrası ile yer aldım. 2018 yılında yine T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen “2. Genç Sazendeler İcra Yarışması”nda sergilediğim bağlama icrası ile ödüle layık görüldüm. Ülkemizin geleneksel müzik kültürüne sahip çıkabilmek ve sonraki nesillere en doğru şekilde aktarabilmek amacıyla bağlamadaki fikir ve tecrübelerimi sizlerle paylaşıyorum.

• Derslerimiz Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsünde yüzyüze veya Zoom uygulaması üzerinden online yapılmaktadır.
• Dersler 60 dk sürmekte olup, ders başına ücret 200 TL’dir.
İlgilenirseniz iletişime geçmenizi rica ederim.
Whatsapp: 05422332220
Saygılarımla.
Sinan Şimşek

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>