YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Haber

113. Yıl Akademik Ödül Töreni

113. Yıl Akademik Ödül Töreni

2023 yılında yaptıkları yayın, proje, patent ve girişimcilik faaliyetleriyle yıldızı parlayan araştırmacılarımızın ödüllendirildiği “Akademik Ödül Töreni” Üniversitemiz yönetimi, fakülte dekanlarımız ve öğretim elemanlarımızın katılımlarıyla 6 Mart 2024 tarihinde Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Dijital değerlendirme sistemimizin anlık olarak çektiği verilerle hesaplanan puanlar, Araştırma Kapasitesi, Araştırma Kalitesi ve Etkileşim & İş Birliği kategorilerine ait; atıf, yayın, proje, patent, üniversite sanayi iş birliği, doktora öğrenci sayısı gibi kriterleri içeriyor. Bu yılın akademik performans değerlendirme kriterleri Kalite & Kapasite & Etkileşim-İş birliği başlıklarında 15 alt parametreye göre belirlendi.

“Başkaları 2024 yılına girerken biz 2034 yılına girdik!”

Ödül töreni açılış konuşmasında Ağustos 2020-Mart 2024 arası akademik faaliyetlerini içeren sunumuna yer veren Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Tamer YILMAZ, Ulusal ve uluslararası projelerde, İlan edilen öğretim üyesi kadro sayılarında, akredite bölüm sayılarında YTÜ tarihinin rekoru kırıldığını ifade ederek, “Uluslarasılaşma vizyonumuz sayesinde attığımız adımlar ile parlamaya devam ediyoruz” dedi. 

“Diğerlerinden daha farklı, daha akıllı koşmalı, yeni yaklaşımlar geliştirmeli, yaptığımız işe anlam ve değer katmalıyız” diyerek akademik performanslarıyla göz kamaştıran akademisyenlerimize seslenen Rektör Yılmaz konuşmasını şöyle sonlandırdı. “Kanatlarını bizlerle açarak çok yükseklere uçmamızı sağlayan tüm Yıldızlılara kuvvetli bir alkış!“ Hepinizi sevgiyle ve gururla selamlıyorum ve alkışlıyorum, hepinize çok teşekkürler, Yıldızınız hep parlasın.” 

Rektörümüzün açılış konuşmasının ardından Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) çatısı altında 2023 yılı içinde gerçekleştirilmiş, evrensel bilime katkıları tescillenmiş çalışmaların değerlendirilmesi sonucunda üst sıralarda yer almış akademisyenlere Akademik Başarı Ödülleri tevdi edildi.

“Araştırma Kapasitesi, Kalitesi, Etkileşim ve İşbirliği” kriterlerine göre yapılan değerlendirme sonucu ilk 5 sırayı alan Fakültelerimiz ve Bölümlerimize plaket takdimi ile başlayan ödül töreni, yine aynı puanlama kriterleri göz önünde bulundurularak yapılan unvan sıralamasında ilk 15’de yer alan akademisyenlerimize sertifika takdimi ile devam etti. 2023 yılında Türkiye Bilimler Akademisi tarafından GEBİP ödülüne ve TÜBİTAK 100. Yıl Teşvik Ödülü’ne layık görülen akademisyenlerimize sertifika takdiminin ardından sırasıyla projesi kabul edilen öğretim üyelerimize, tescil alan patent çalışmaları olan ve Q1 yayın yapan akademisyenlerimize sertifika takdimi ile sona erdi.

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>