YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Haber

2019 Yılı Ar-Ge Proje Sözleşmeleri İmza Töreni

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından başlatılan 17 Ar-Ge projesinin sözleşme imzaları SSB’de düzenlenen törenle atıldı. İmza Töreni’ne SSB Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Üniversiteler, Araştırma Merkezleri, kamu ve özel sektörün temsilcileri katıldı.

T.C. Savunma Sanayi Başkanlığı’nca düzenlenen törende; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bahri ŞAHİN, Yıldız Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut GÜNER’in katılımlarıyla, 17 Ar-Ge Projesinin içerisinde yer alan ROBOTİM projesinin sözleşme imzaları atıldı.

Üniversitemiz Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. Sırma YAVUZ ve Dr. Erkan USLU’nun kurucusu olduğu Polonom Teknoloji San. ve Tic. A.Ş.’nin ana yüklenici olduğu İşbirlikçi Robotlar (İHA VE İKA’lar) İle Otonom Keşif, Güdüm ve Seyrüsefer (ROBOTİM) projesi ekibinde Yıldız Teknik Üniversitesi adına Doç. Dr. Mehmet Fatih Amasyalı ve Arş. Gör. Furkan Çakmak yer almaktadır. 

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>