YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Sayfayı Paylaş

Haber

2020 Bahar Dönemi YTÜ İYS: İngilizce Yeterlilik Sınavı Nasıl Yapılacak?

2020 Bahar Dönemi YTÜ İYS: İngilizce Yeterlilik Sınavı Nasıl Yapılacak?

COVID-19 süreci boyunca uzaktan eğitim ile devam eden Yıldız Teknik Üniversitesi Hazırlık öğrencileri, yapılacak İYS yani İngilizce Yeterlilik Sınavı hakkında endişelerini sosyal medyada paylaştı.

İYS’nin ne zaman nerede nasıl yapılacağı halen netleşmedi. Öğrenciler ise bu belirsizlikler nedeniyle stres altında olduklarını ve sınav ile ilgili endişeli olduklarını sosyal medyada paylaşıyor.

Online Eğitim Yabancı Dil Öğrenmede Yetersiz!

YTÜ Hazırlık öğrencileri online eğitimin yabancı dil öğrenmede yetersiz olduğunu, etkili ve verimli bir öğrenme gerçekleştiremediklerini belirtiyor. Öğrenciler yüz yüze eğitim ile uzaktan eğitimin aynı kefede tutulmamasını ve önümüzdeki süreçte bu etkenlerin göz önünde bulundurulmasını istiyor. Instagram’da @yildizteknikhazirlik resmi hesabında da öğrencilere yapılan ankette yüksek oranla Yüzyüze Eğitimin, Uzaktan Eğitimden daha faydalı olduğu belirtildi ve hazırlık öğrencileri uzaktan eğitimi verimli bulmadı.

Öğrenciler, Hazırlıktan Muaf Tutulabilir Mi?

Özellikle Twitter’da #ytuiysdenmuafolalım #ytuhazirliksinavi etiketlerinde %30 İngilizce bölüm okuyacak hazırlık öğrencileri İYS’nin bu koşullarda  yapılmamasını istediklerini belirtiyor. %30 İngilizce bölüm okuyacak öğrenciler sınavlardan muaf tutularak bölümlerinde İleri İngilizce 1-2 derslerini almalarını daha doğru bulduklarını paylaşıyorlar.

YTÜ İYS, Online Sınav Olarak Mı Yapılacak?

YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın yaptığı son açıklamada üniversitelerde final ve bütünleme gibi sınavların yüz yüze yapılamayacağı belirtilmişti. Fakat İYS ile ilgili net bir açıklama üniversiteden halen yapılmadı. Sınav ertelenerek yüz yüze mi yapılacak yoksa geciktirilmeden online mi olacak belli değil. Öğrencilerin neredeyse bir yılını etkileyecek sınavın online olup olmaması da tartışma konusu.

YTÜ İYS, Hangi Konuları Kapsayacak?

Geçtiğimiz günlerde üniversiteye giriş sınavı YKS’de uzaktan eğitimde işlenen konuların olmayacağı açıklanmıştı. Eğer İYS gerçekleştirilirse öğrenciler, tüm konulardan sorumlu olup olmayacağını bilmiyor.

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

1 Yorum

  1. Oldu. İs your mother beautiful?
    İYS’den muaf tutulmak demek İYS’yi veremediği için okuldan atılan yüzlerce öğrencinin hakkına girmek demek.
    ”adam akıllı İngilizce ders görmeyeceğiz” demiş biri de. İngilizce sadece dersleri anlamanız için değil, akademik araştırma yapabilmek için de olmazsa olmaz. Okulun mezun profilini düşürmeye de hakkınız yok.
    Çok istiyorsan git Sütçü İmam’da oku.

    Cevapla

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


6 + 8 =


[wise-chat theme="balloon" show_users="1"]