YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Soru-Cevap

İngilizce öğretmenliği

İngilizce öğretmenliği

Acaba bu bölümde sınıflar kaç kişilik oluyor? Dersler verimli geçiyor mu? Marmara ve YTÜ arasında sürekli gidip geliyorum hangisini tavsiye edersiniz? Cevap verirseniz sevinirim 🙂

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

2 Yorum

1. Dostum sırf su yorumu yazmak icin geldim. Kesinlikle Marmara’da git. Hayatının pismanligi olur cok ciddiyim. Buranin puani sadece ismi ytu oldugu icin yuksek. Egitim kalitesinden eser yok. Uc bes tane hoca var dersleri paylasip duruyorlar. İngilizce dersler turkce işleniyor. Eğitim dersleri zaten Türkçe. Rezalet rezalet. Asla gelme Marmaraya git kaç kurtar kendini, bir kampüse kanma güzel kardeşim benim. Opuyorum

2. Bazı derslere o sene giren herkesle beraber girersin. Bazıları ise 2 ayrı gruba ayrılır. 30-30 gibi ama hiçbir zaman dersi alan herkes sınıfta bulunmuyor. Daha az oluyor yani. Kontenjanlar az çok benzer. Neden verim alamayasın ki? Marmara’nın kontenjanı daha fazla ona bakarsan. Her hoca dersine giren her öğrencinin adını bilir halde oluyor. Bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum verim açısından.

Diğer kişinin yazdığı gibi İngilizce derslerin Türkçe işlenmesi gibi bir durum yok. Sadece eğitim dersleri Türkçe. O da diğer üniversitelerde de aynı. 3-5 hocanın ders paylaşmasında da absürtlük yok. Bu her yerde benzer ELT için. Bu matematik, mühendislik gibi bir bölüm değil ki 20-30 tane farklı farklı hoca olsun. Diğer okullarda da her dersi genelde her sene aynı hoca verir bu bölümde. Bol sunumlu, projeli, ödevli, aktif bir eğitim var. Öğretmenliğe hazır hissedersin mezun olduğunda diğer okullarda habire oturup sınavlara girip çıkıp mezun olanların aksine. Ben de Marmara ve YTÜ arasında kaldım tercih döneminde ve bir sürü kişi ile görüştüm. Ardından YTÜ’de karar kıldım. Pişman da değilim. Marmara’da inanılmaz bir eğitim yok. Kendi beceremedi ya da sorun yaşadı diye sallayanlara bakma.

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>