YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Bunu paylaşmak ister misin?

Haber

KYK Burs Başvuruları Başladı!Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK) burs başvuruları an itibariyle başladı. Geçtiğimiz yıl 1,5 milyon öğrencinin kredi ve burs olanaklarından yararlandığına değinen KYK Başkanı Sinan Aksu, 2016-2017 döneminde beklenen müracaatın 900 bin civarında olacağını aktardı. Aksu, verilecek burs sayısının ise ihtiyaç sahibi ilk 150 bin kişiyi kapsayacağını bildirdi.

kyk-burs

Burs başvurusu yapmak için kyk.gsb.gov.tr sitesine girin. Ardından başvuru linkine tıklayın. Buradan e-devlete otomatik yönlendirileceksiniz. Ve başvurunuzu buradan yapacaksınız.

KYK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
KYK başvurularının nasıl yapılacağı konusunda da detaylara yer veren Aksu, alınacak müracatların kyk.gsb.gov.tr adresinden yapılacağını, alınan başvurulardaki bilgilerin doğruluğunu 11 devlet kurumuna doğrulattıktan sonra burs tahsislerine başlanacağını sözlerine ekledi.


>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Bunu paylaşmak ister misin?

1 Yorum

  1. Yabancı uyruklu öğrenciler de başvuru yapabiliyo mu?

    Yanıtla

Yorum Yap

E-Posta adresiniz kesinlikle yayınlanmaz: Gerekli alanlar şöyle işaretli: *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


4 + 2 =


Şifremi unuttum

Kayıt Ol!