YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Share This Post

Haber

Yıldız Teknik Üniversitesi Resmi İnternet Sitelerine Ulaşılamıyor! YTÜ Resmi Siteleri Neden Açılmıyor?

Yıldız Teknik Üniversitesi Resmi İnternet Sitelerine Ulaşılamıyor! YTÜ Resmi Siteleri Neden Açılmıyor?

Yıldız Teknik Üniversitesi resmi websitesi(yildiz.edu.tr), bölüm resmi siteleri ve daire başkanlıkları web siteleri 3 Eylül 2019 Salı gününden itibaren erişim sorunu yaşıyor. Resmi web sitelerine zaman zaman hiç ulaşılamıyor. Öğrenciler, internet sitelerine girmek istediklerinde siteler açılmıyor ve çeşitli hatalar alıyorlar.

Konu ile ilgili Yıldız Teknik Üniversitesi Yönetimi açıklama yaptı: “Yurt dışı kaynaklı çoklu siber saldırılar sebebiyle web sitelerimize zaman zaman erişilememektedir. Sorunun çözümü için çalışmalar devam etmektedir.

Web sitelerinde erişim sorunu yeni dönemin başlangıcında olması ve ders kayıtlarının başlaması nedeniyle birçok işlemi de aksattı. Öğrenciler web siteleri kapalı olduğu için çoğu işlemin tarihini kaçırdıklarını sosyal medyadan ifade etti. İnternet sitelerinin kapalı olduğu zamanlarda sınav sonuçları pdf olarak WhatsApp gruplarından, kayıt kılavuzları drive ile öğrencilere ulaştı.

Birçok işlemi kaçırdıklarını belirten öğrencilerden alıntılar:


>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Share This Post

1 Comment

  1. Gecmis olsun

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


3 + 6 =