YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Bunu paylaşmak ister misin?

Haber

Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Sergisindeki O Eserler Çok Konuşuldu!


Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Sergisindeki O Eserler Çok Konuşuldu!

Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat-Tasarım Fakültesi’nde sergilenen 2 eser bugün hem ulusal medyada hem sosyal medyada oldukça konuşuldu. Fakülte bünyesinde açılan bir sergide, sergilenen 2 eser önce “Yıldız Teknik Üniversitesi’nde sanat adı altında rezalet!Kadın ve çocuk bedeni teşhir edildi” başlığıyla Yeni Akit Gazetesi’nin internet sitesinde haber oldu. Sergilenen eserleri rezalet ve skandal olarak tanımlayan Yeni Akit Gazetesi’nin haberinden sonra ise Evrensel Gazetesi “Yıldız Teknik Üniversitesinde sanata rektörlük sansürü” başlıklı haberini yaptı. Evrensel Gazetesi’nin haberine göre ise Yeni Akit Gazetesi’nin haberinin ardından Rektörlük eserleri kaldırttı.Öğrencilerin röprodüksiyon olan eseri kaldırmak istememesi üzerine rektörlük görevlileri doğrudan olay yerine gelip öğrencilere kendi yaptıkları işleri panodan kazıttı.

Sosyal medyada da gündem olan konuya Sanat Tasarım Öğrencileri tepki gösterdi.

Söz Konusu Eser Görselleri: 

Evrensel’in haberine göre:

“Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi ile ilgili bu sabah Akit gazetesinde yer alan “Sanat adı altında rezalet” başlıklı haberden sonra harekete geçen üniversite rektörlüğü, “teşhircilik, çocuk ve kadın bedeninin sergilenmesi” gerekçesiyle eserin panodan kaldırılmasını istedi. Öğrencilerin röprodüksiyon olan eseri kaldırmak istememesi üzerine rektörlük görevlileri doğrudan olay yerine gelip öğrencilere kendi yaptıkları işleri panodan kazıttı.

Yeni Akit’in “Yıldız Teknik Üniversitesinde sanat adı altında rezalet” başlıklı haberi, gün içerisinde yeniakit.com.tr internet sitesinden kaldırıldı.”

KAYNAK:

Yeni Akit Haberi: https://twitter.com/yeniakit/status/1095452183682793473

Evrensel Haberi: https://www.evrensel.net/haber/373512/yildiz-teknik-universitesinde-sanata-rektorluk-sansuru


>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Bunu paylaşmak ister misin?

4 Yorum

 1. Sanata evet elbette ki ama çocuğu resmederken biraz daha na mahremleri geçişli çalışsa imiş öğrenciler süper bir merhamet tablosu olur imiş.. Tabii öğrenciler bu rwsme emek verirken başındaki hocaları nerede..izin verilirken rektörlük nerede asıl merak ettiğim bu. Çocuklarımızı ahlaklı eğitimli ve dünya görüşü geniş ve açık olsun diye yolluyoruz okula ama yanlış mı yapıyoruz acaba ??

  Yanıtla
  • Bu resimler sanattır, pornografik mana taşımaz. Bakan kişide cinsel arzuları uyandırmaz. Bu resimlere bakınca cinsel arzuları uyanan kişiler düpedüz sapıklardır. Bu insanlar kadın saçı görünce, bacak görünce tahrik olan sapkınlardır. Ve yine bu insanlar hayatlarında müze, heykel görmemişlerdir. Türkiye olarak daha dibe batıyoruz ve seçimle gelmemiş yalaka rektörle de YTÜ batıyor.

   Yanıtla
 2. Satyr’i tasvir eden insan ırkı;aptallık, şehvet ve çirkinliği temsil etmesi nedeniyle zeus tarafından cezalandırılıyor ne büyük bir kayıp.

  Yanıtla
 3. Okulumdan utanıyorum. Resmi yapanlardan değil, rektörlükten.

  Yanıtla

Yorum Yap

E-Posta adresiniz kesinlikle yayınlanmaz: Gerekli alanlar şöyle işaretli: *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


5 + 4 =


Şifremi unuttum

Kayıt Ol!