YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Bunu paylaşmak ister misin?

Haber

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisinden Öğrenciye Darp İddiası!


Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisinden Öğrenciye Darp İddiası!

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde okuyan Çisel G. (22) sigara içtiği sırada öğretim görevlisinin hakaret ve şiddetine maruz kaldığını öne sürerek şikayetçi oldu. İddiaya göre; İnşaat Fakültesi’nde Doç. Dr. olan Mehmet A., Çisel G.’ye, ‘Okuma yazmanız yok mu? Burada sigara içilmiyor. Gidin buradan’ diyerek el hareketinde bulundu. Daha sonra tartışma büyüdü. Mehmet A., Çisel G.’nin fotoğrafını çekmeye çalıştı ve genç kızı itip, yumruk attı….

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde okuyan Çisel G. (22) sigara içtiği sırada öğretim görevlisinin hakaret ve şiddetine maruz kaldığını öne sürerek şikayetçi oldu. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nde dün meydana gelen olayda, Çisel G., sabah dersten çıktıktan sonra bina önüne sigara içmeye çıktı.

İddiaya göre, İnşaat Fakültesi’nde Doç. Dr. olan Mehmet A., Çisel G.’ye, ‘Okuma yazmanız yok mu? Burada sigara içilmiyor. Gidin buradan’ diyerek el hareketinde bulundu.

İTİP YUMRUK ATTI İDDİASI

Mehmet A.’yı daha önce görmediğini belirten Çisel G., ‘Siz kimsiniz? Düzgün bir dille uyarın’ diye cevap verdi. Bunun üzerine Mehmet A., ‘Okuma yazmanız da mı yok terbiyesizler’ diyerek Çisel G.’nin fotoğrafını çekmeye çalıştı ve hakaretler yağdırdı. Bunun üzerine Çisel G. hemen güvenliğe haber verdi. Olay yerine gelen güvenliği de tersleyen Mehmet A. genç kızı itti ve yumruk attı.

‘NASIL BİR KADINA VURABİLİRSİN’

Bu sırada dersten çıkan Yasin K. ve Engin C. kavgayı ayırmaya çalıştı. Ancak Mehmet A., Engin C.’ye de yumruk attı. Kavganın büyümesi üzerine toplanan öğrencilerden biri ‘Karşındaki bir kadın, nasıl bir kadına vurabilirsin’ diye sorunca ‘Ben hocayım, o bir kadın değil. İnsan da değil’ diye bağırdı.

Daha sonra taraflar polise giderek birbirlerinden şikayetçi oldu.

‘ÖĞRENCİLERDEN BİRİ BANA VURDU’

Doç. Mehmet A., polise verdiği ifadede kavgayı ayırmaya çalışan öğrencilerden birinin ona vurduğunu ve hakaretlere maruz kaldığını iddia etti.

KAYNAK: (Gazete Vatan)


>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Bunu paylaşmak ister misin?

3 Yorum

 1. Bina girişlerinde sarı çizgiyle sınırlandırılmış alanda sigara içilmemesi gerektiğini öğrenci bilmeli. Çünkü bu yaklaşık yarım senedir var olan bir uygulama. Öğrenci bu konuda kusurlu davranmıştır. Fakat hoca ise “ hoca “ vasfıyla değil ama normal vatandaş sıfatıyla uyarabilir. Lakin şiddete başvurması hiçbir şekilde kabul edilebilir değil. Hiçbir hocanın değeri bir öğrencinin değerinden fazla değildir. Herkes eşittir. İnşaat fakültesindeki hocalar başta olmak üzere birçok hocanın egolarında problem olduğu aşikar.

  Yanıtla
 2. böylelerinin ağzına gelen tek şey ben hocayım olur zaten. sanırım hayatta başardıpını düşündüğü tek şey tonla kağıt kovalayıp HOCA olduğunu sanmak. ver yansın.

  Yanıtla
 3. Öğenci yasağa uymadığı için, hoca da darp ettiği için ceza almalıdır. Hoca eğer resmini çekip şikayetçi olsaydı zaten hedefine ceza almadan ulaşabilirdi.
  Maalesef kendisini yargı ve yürütmenin de yerine koyarak adaleti sağlamaya çalışmış.

  Yanıtla

Yorum Yap

E-Posta adresiniz kesinlikle yayınlanmaz: Gerekli alanlar şöyle işaretli: *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


4 + 1 =


Şifremi unuttum

Kayıt Ol!