YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Share This Post

Haber

YTÜ Meslek Yüksekokulu Davutpaşa Kampüsü’ne Taşındı!

YTÜ Meslek Yüksekokulu Davutpaşa Kampüsü’ne Taşındı!

2016 yılında Maslak Kampüsü’nden Gaziosmanpaşa Kampüsü’ne taşınan Yıldız Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, 2017-2018 Bahar dönemi ile Davutpaşa Kampüsü’ne taşındı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü, binaların eski ve kullanıma uygun olmadığı için boşaltılmış, içerisinde yer alan Yıldız Sem Yıldız Kampüsü’ne, Meslek Yüksekokulu ise Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin tahsis ettiği binaya yerleştirilmişti.

2016 yılından beri Gaziosmanpaşa’da bulunan YTÜ Meslek Yüksekokulu, 2017-2018 Bahar yarıyılı itibariyle Gaziosmanpaşa’dan Davutpaşa Kampüsü’ne taşındı. Meslek Yüksekokulu yetkililerinden yapılan açıklamada taşınmanın nedeni belirtilmezken şu açıklama yapıldı: “Gaziosmanpaşa Kampüsü 19.03.2018 tarihinde boşaltıldı. Yüksekokulumuz Davutpaşa Kampüsü Taş Bina A1037-A1038-A1039 no’lu odalara taşındı. ”

ADLİYE İDDİASI!

YTÜ Gaziosmanpaşa Kampüsü

2015 yılında eski Rektör İsmail Yüksek döneminde Gaziosmanpaşa Belediyesi ile YTÜ arasında imzalanan protokolle söz konusu bina 25 yıllığına bedelsiz olarak YTÜ’ye devredilmişti.  Bu kampüse Sürekli Eğitim Merkezi ve Uygulamalı Mühendislik Fakültesi açılacağı belirtilmişti. Maslak Kampüsü’nün boşaltılmasının ardından Maslak’ta bulunan Meslek Yüksekokulu 2 yıl boyunca Gaziosmanpaşa’da bulunmuştu. Gaziosmanpaşa Kampüsü ‘nün 19.03.2018 tarihinde boşaltıldığı ifade edilirken bu binanın hala YTÜ’ye ait olup olmadığı ve bu kampüse protokolde de ifade edildiği gibi Sürekli Eğitim Merkezi ve Uygulamalı Mühendislik Fakültesi açılıp açılmayacağı bilinmiyor. Diğer bir yandan binanın Adliye olarak kullanılacağı iddia ediliyor.

MASLAK KAMPÜSÜ’NÜN DURUMU

Geçtiğimiz yıl eski Genel Sekreter Prof. Dr. Yavuz Erişen tarafından “Maslak Kampüsümüzü üniversitemize en iyi şekilde fayda sağlayacak projeler değerlendiriliyor, henüz kesin bir şey yok” açıklaması yapılmıştı. Maslak Kampüsü,  kapıları kilitli bir şekilde bekliyor.

YTÜ Maslak Kampüsü


>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Share This Post

1 Comment

  1. Ytü myo ögrenci almıyor mu yök atlasta çikmiyor

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


5 + 4 =