YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Bunu paylaşmak ister misin?

Haber

YTÜ’nün Açığa Alınan Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek Suçsuz Çıktı!Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü iken 15 Temmuz FETÖ/PDY operasyonları çerçevesinde tedbir ve soruşturma nedeniyle görevden uzaklaştırılan Prof. Dr. İsmail Yüksek ile ilgili mahkeme kararını verdi. Yüksek hakkındaki suçlamalar düştü. Rektör İsmail Yüksek´in bir üniversiteye yeniden rektör atanarak onurlandırılacağı da gelen bilgiler arasında.

prof-dr-ismail-yuksek

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü iken 15 Temmuz FETÖ/PDY operasyonları çerçevesinde tedbir ve soruşturma nedeniyle görevden uzaklaştırılan Prof. Dr. İsmail Yüksek ile ilgili mahkeme kararını verdi. Hakkındaki tüm iddialar düşen ve dosyası sonuçlanan hemşehrimiz Yüksek, 17-25 Aralık sonrasında Yıldız Teknik Üniversitesi´ndeki FETÖ/PDY bağlantısı olduğu çok sayıda öğretim görevlisini görevinden uzaklaştırmış bu nedenle hedefteki isimler arasına girmişti. 15 Temmuz Darbe girişimi sonrası, 17-25 Aralık sonrası görevine son verdiği birçok ismin FETÖ/PDY´den açığa alınarak meslekten men edilmesi, hemşehrimiz Yüksek´in FETÖ/PDY ile mücadelesini de gözler önüne sermiş oldu. Tedbir ve soruşturma amaçlı açığa alındıktan sonra iadeyi itibar nedeniyle yeniden göreve iadesi gündeme gelen Trabzonlu Rektör İsmail Yüksek´in bir üniversiteye yeniden rektör atanarak onurlandırılacağı da gelen bilgiler arasında.

Kaynak:61saat


>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Bunu paylaşmak ister misin?

Yorum Yap

E-Posta adresiniz kesinlikle yayınlanmaz: Gerekli alanlar şöyle işaretli: *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


9 + 3 =


Şifremi unuttum

Kayıt Ol!