YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Haber

Yıldız Teknik Üniversitesi 2017 Kayıt İşlemleri ve Kayıt Tarihleri!

Yıldız Teknik Üniversitesi 2017 Kayıt İşlemleri ve Kayıt Tarihleri!

Tercih döneminin bitmesinin ardından şimdi sıra tercih sonuçlarında ve kayıt döneminde. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde 2017 yeni öğrenci kayıtları bu yıl da randevulu sisteme göre yapılacak. Her bölüm için farklı kayıt tarihleri yayınlandı ve öğrencilerin bu tarihlerde kayıt yaptırması gerekiyor.

yildiz-teknik-universitesi-2017-kayit

YTÜ Kampüs olarak öğrencilere ücretsiz yardımcı oluyoruz. Kayıt ile ilgili aklınıza takılanları Soru-Cevap bölümümüzde sorabilir ve Yıldız Teknik Üniversitesi 2017 Girişliler grubumuza girerek yeni öğrencilerle tanışabilir ve yardımlaşabilirsiniz.

YTÜ KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER!

1. Elektronik Kayıt Belgesi (E-Devlet üzerinden kayıt yaptıranlar için): www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden Elektronik Kayıt işleminin yapıldığına ilişkin belgenin (2 adet) çıktısı.
  2. Sınav Sonuç Belgesi: (Kayıt Yaptıracak Kişinin Üniversitemize Yerleştirildiğini Gösteren Belge) Kayıt için gelinmeden önce Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nin internet üzerindeki web sayfasından (www.osym.gov.tr) bu belgenin 2 adet çıktısı alınacak ve kayıt görevlisine teslim edilecektir.
  3. Lise Diplomasının Örneği (Noter Onaylı): Mezun olunan okuldan alınan diplomanın noter onaylı örneği. Kayıt sırasında diplomanın aslı kesinlikle alınmayacaktır.
  4. Nüfus Cüzdanının Ön ve Arka Yüzünün Fotokopisi: Nüfus Cüzdanının fotokopisi ve aslı kayıt görevlisine verilecek, Nüfus Cüzdanı ve Otomasyon Sistemindeki Öğrenci Nüfus kayıt bilgileri kontrol edildikten sonra Nüfus cüzdanının aslı öğrenciye iade edilecektir.
  5. Fotoğraf (3 adet 4.5×6 ebadında): Fotoğrafların son altı ay içinde, yüzü açık, adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde cepheden çekilmiş olması gereklidir. Fotoğrafların arka yüzüne mutlaka ad, soyad ve üniversite öğrenci numarası yazılmalıdır.
  6.  Askerlik Belgesi: 1989 ve öncesi doğumlu erkek öğrenciler, bağlı oldukları Askerlik Şubesinden veya E-Devlet üzerinden alacakları “bir fakülte veya yüksekokula kaydolmanızda askerlik yönünden sakınca olmadığı”na dair belgeyi getireceklerdir.
  7. Sporcu Bilgi Formu: Spor faaliyetlerine katılmak için istekli olanların, kayda gelmeden önce bu kılavuzun ilerleyen sayfalarında yer alan “Sporcu Bilgi Formu” nu doldurarak kayıt görevlisine teslim etmeleri gerekmektedir.
  8. Sağlık Kurulu Raporu (Yalnızca ENGELLİ adaylar için): Herhangi bir engeli bulunan adayların engel durumlarını gösterir “SAĞLIK KURULU RAPORU” nun fotokopisi. Herhangi bir engeli bulunmayan adaylardan Sağlık Kurulu Raporu istenmez.
  9. Gemi Adamı Sağlık Yoklama Belgesi: Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümüne kayıt yaptırmak için başvuran adayların, mevcut kayıt belgelerine ilave olarak, sağlık durumunun denizciliğe elverişli olduğunu, Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğünden alınacak “Gemi Adamı Sağlık Yoklama Belgesi” ibaresi taşıyan Sağlık Raporu ile belgelemeleri gerekmektedir.

E-DEVLET ÜZERİNDEN E-KAYIT 11-16 AĞUSTOS 2017 TARİHLERİNDE!

Yıldız Teknik Üniversitesi’ni kazanan ve bizzat gelip kayıt yaptıramayacak öğrenciler 11-16 Ağustos 2017 tarihlerinde turkiye.gov.tr üzerinden online olarak üniversite kayıtlarını yaptırabilirler. E-Kayıt yaptıran öğrenciler gerekli belgeleri 21 Ağustos-08 Eylül 2017 tarihleri arasında bölümlerine teslim etmek zorundadır.

ÜNİVERSİTEYE GELİP BİZZAT KAYIT YAPTIRACAKLAR İÇİN BÖLÜMLERE GÖRE KAYIT TARİHLERİ!

MAKİNA FAKÜLTESİ
Endüstri Mühendisliği Bölümü 15 Ağustos 2017 Salı Yıldız Kampüsü- Makine Fakültesi
Endüstri Mühendisliği Bölümü (İngilizce) 15 Ağustos 2017 Salı Yıldız Kampüsü- Makine Fakültesi
Mekatronik Mühendisliği Bölümü  16 Ağustos 2017 Çarşamba Yıldız Kampüsü- Makine Fakültesi
Mekatronik Mühendisliği Bölümü (İngilizce)  16 Ağustos 2017 Çarşamba Yıldız Kampüsü- Makine Fakültesi
Makine Mühendisliği Bölümü  17 Ağustos 2017 Perşembe Yıldız Kampüsü -Makine Fakültesi

GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİ
Gemi İnş.ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü  16 Ağustos 2017Çarşamba Yıldız Kampüsü –Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi
Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü  17 Ağustos 2017 Perşembe Yıldız Kampüsü –Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
İşletme Bölümü  17 Ağustos 2017 Perşembe Davutpaşa Kampüsü- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü  15 Ağustos 2017 Salı Davutpaşa Kampüsü- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İktisat Bölümü  16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İktisat Bölümü (İng.)  16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

MİMARLIK FAKÜLTESİ
Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 16 Ağustos 2017 Çarşamba Yıldız Kampüsü-Mimarlık Fakültesi
Mimarlık Bölümü  15 Ağustos 2017 Salı Yıldız Kampüsü-Mimarlık Fakültesi
Mimarlık Bölümü (İngilizce)  15 Ağustos 2017 Salı Yıldız Kampüsü-Mimarlık Fakültesi

ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ
Elektrik Mühendisliği Bölümü 16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü- Elektrik-Elektronik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü- Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü  16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü- Elektrik-Elektronik Fakültesi
Kontrol ve Otomasyon Müh. Bölümü  16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü- Elektrik-Elektronik Fakültesi
Kontrol ve Otomasyon Müh. Bölümü (İngilizce)  16 Ağustos 2017 Çarşamba

EĞİTİM FAKÜLTESİ
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Programı 16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü- Eğitim Fakültesi
İngilizce Öğretmenliği Programı  16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü- Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı 16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü- Eğitim Fakültesi
Fen Bilgisi Öğretmenliği Programı  15 Ağustos 2017 Salı Davutpaşa Kampüsü- Eğitim Fakültesi
İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programı 15 Ağustos 2017 Salı Davutpaşa Kampüsü- Eğitim Fakültesi
Sınıf Öğretmenliği Programı 17 Ağustos 2017 Perşembe Davutpaşa Kampüsü- Eğitim Fakültesi
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Programı 17 Ağustos 2017 Perşembe Davutpaşa Kampüsü- Eğitim Fakültesi
Türkçe Öğretmenliği Programı  18 Ağustos 2017 Cuma Davutpaşa Kampüsü- Eğitim Fakültesi
Okul Öncesi Öğretmenliği Programı 18 Ağustos 2017 Cuma Davutpaşa Kampüsü- Eğitim Fakültesi

FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü – Mütercim Tercümanlık (Fransızca) Programı 17 Ağustos 2017 Perşembe Davutpaşa Kampüsü -Fen-Edebiyat Fakültesi
Fizik Bölümü 17 Ağustos 2017 Perşembe Davutpaşa Kampüsü -Fen-Edebiyat Fakültesi
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü  17 Ağustos 2017 Perşembe Davutpaşa Kampüsü -Fen-Edebiyat Fakültesi
İstatistik Bölümü 16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü -Fen-Edebiyat Fakültesi
Matematik Bölümü  17 Ağustos 2017 Perşembe Davutpaşa Kampüsü -Fen-Edebiyat Fakültesi
Kimya Bölümü 16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü -Fen-Edebiyat Fakültesi
Kimya Bölümü (İngilizce)  16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü -Fen-Edebiyat Fakültesi
Moleküler Biyoloji ve Genetik 16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü -Fen-Edebiyat Fakültesi

KİMYA-METALÜRJİ FAKÜLTESİ
Kimya Mühendisliği Bölümü  17 Ağustos 2017 Perşembe Davutpaşa Kampüsü- Kimya-Metalürji Fakültesi
Kimya Mühendisliği Bölümü (İngilizce) 17 Ağustos 2017 Perşembe Davutpaşa Kampüsü- Kimya-Metalürji Fakültesi
Biyomühendislik Bölümü (*) 17 Ağustos 2017 Perşembe Davutpaşa Kampüsü- Kimya-Metalürji Fakültesi Biyomühendislik Bölümü (İngilizce) 17 Ağustos 2017 Perşembe Davutpaşa Kampüsü- Kimya-Metalürji Fakültesi
Gıda Mühendisliği  15 Ağustos 2017 Salı Davutpaşa Kampüsü- Kimya-Metalürji Fakültesi
Matematik Mühendisliği Bölümü 16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü- Kimya-Metalürji Fakültesi Matematik Mühendisliği Bölümü (İngilizce) 16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü- Kimya-Metalürji Fakültesi
Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü  15 Ağustos 2017 Salı Davutpaşa Kampüsü- Kimya-Metalürji Fakültesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü (İngilizce ) 15 Ağustos 2017 Salı Davutpaşa Kampüsü- Kimya-Metalürji Fakültesi

İNŞAAT FAKÜLTESİ
Harita Mühendisliği Bölümü  16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü- İnşaat Fakültesi
İnşaat Mühendisliği Bölümü  15 Ağustos 2017 Salı Davutpaşa Kampüsü- İnşaat Fakültesi
İnşaat Mühendisliği Bölümü (İngilizce)  15 Ağustos 2017 Salı Davutpaşa Kampüsü- İnşaat Fakültesi
Çevre Mühendisliği Bölümü  17 Ağustos 2017 Perşembe Davutpaşa Kampüsü- İnşaat Fakültesi

SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİ
İletişim Tasarımı 16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü- Sanat ve Tasarım Fakültesi
Sanat Yönetimi  16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü- Sanat ve Tasarım Fakültesi
Fotoğraf ve Video 16 Ağustos 2017 Çarşamba Davutpaşa Kampüsü- Sanat ve Tasarım Fakültesi

KAYNAK ve DETAYLI BİLGİ: http://www.ogi.yildiz.edu.tr/

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

1 Yorum

1. Merhaba, 18. yaşını doldurmayanlar için öğrenim bursu dışında imza sıkıntısı çekeceği, yalnız gelmesi durumunda sorun çıkaracak bir evrak var mı acaba?

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>