YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Burs Haberleri

EGET Vakfı Burs Başvurusu 18 Eylül’de Başlıyor!

EGET Vakfı Burs Başvurusu 18 Eylül’de Başlıyor!

Eget Vakfı 2020-2021 eğitim öğretim döneminde burs başvuruları 18 Eylül 2020 ile 30 Eylül 2020 tarihleri arasında vakıf resmi sitesinden online olarak alınacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

• Türkiye’de lisans düzeyinde öğrenim görmek.

• Vakıf Burs Yönetmeliği amaçlarına (Madde 1’e) uyan bir kişilik sahibi olmak.

• Sabıka kaydının bulunmaması ve devam edilen öğretim kurumundan disiplin cezası almamış olmak. (Disiplin cezası alması durumunda bursun devam edip etmeyeceği Yönetim Kurulu tarafından belirlenir.)

• Mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak.

• Burstan yararlanabilmek için yurt içindeki eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olmak.

• Ara sınıflar için, genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 notunu tutturmuş ve bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak.

• İki senelik meslek yüksekokulundan dikey geçiş sınavı ile 4 senelik üniversite programına geçen öğrenciler de EGET Vakfı bursuna başvurabilirler.

• EGET Vakfı Yönetim Kurulu’nun onaylayacağı bir kurum ya da sivil toplum kuruluşunda, yılda 3 (üç) gün, bir sosyal sorumluluk projesinde çalışmayı kabul etmek.

Başvurular başladığında burs başvuru linkini paylaşacağız.

Detaylı Bilgi & Başvuru & Kaynak: https://www.universiteburs.com/eget-vakfi-burs-basvurusu/

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>