YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Kampüs List

Üniversite Öğrencilerinin Hayatını Kolaylaştıracak 8 Uygulama

Üniversite Öğrencilerinin Hayatını Kolaylaştıracak 8 Uygulama

Eğitimin dijitalleştiği son yıllarda, telefonlarımızda kullandığımız uygulamalar da en az dersler kadar önemli bir hale gelmeye başladı. İşte sizin için derlediğimiz üniversite öğrencilerinin hayatını kolaylaştıracak 8 uygulama:

1)LitCharts

LitCharts

Üniversiteler, araştırma ve bilgi yuvalarıdır ancak bazı zamanlar verilen bilgiler yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda sıkça araştırma yapma işi bize düşer. Okuduğunuz makale ve yazılarla ilgili incelemeleri, alıntıları ve yorumları okuma şansı sunan LitCharts pek çok çalışmada oldukça yararlı oluyor.

2)Moovit 

Üniversite hayatımızda (pandemiyi saymazsak) toplu taşıma araçlarını sıkça kullanıyoruz. Moovit, bilmediğiniz adresleri arayıp oraya nasıl ulaşacağınız hakkında yardım eden bir toplu ulaşım uygulamasıdır. Aynı zamanda size en yakın durakları ve hatları aktif saatleriyle sunar. Güzergah önerilerinde bulunarak rotanızı oluşturmakta size yardımcı olur.

3)Webtekno

webtekno

Bunaldığınız, kafa dağıtmak istediğiniz zamanlarda bilim, teknoloji, yazılım gibi birçok alanda güncel haberleri okuyabileceğiniz muhteşem bir uygulama aynı zamanda website.

4)Camscanner

‎CamScanner: PDF Scanner App Screenshot

Üniversitede not tutmak bir hayli önemli. Size fotoğraf olarak gönderilen notları daha net ve belirgin bir şekilde muhafaza etmek işinizi kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda notları .pdf haline getirmek gibi çok güzel işinizi kolaylaştıracak özellikleri bulunmakta.

5)Focus Plant

Focus Plant - Stay Focused, Study Timer, Focus App Screenshot

Oldukça kolay bir kullanımı olan Focus Plant, sizi telefonunuzdan bir süre ayrı tutarak odaklanmanıza yardımcı oluyor. Odaklandığınız süre boyunca sevimli bitkiler yetiştirerek zamanınızı verimli geçirebilirsiniz.

6)Notion 

Siz de eğitim hayatınızda özellikle online eğitim döneminde dijital not tutmayı seven biriyseniz bu uygulama tam size göre. Tasarımı oldukça şık ve sade, bu da not tutmanızı oldukça kolaylaştırıyor.

7)Slideshare

Thumbnail of frame 1

Öğrencilik hayatımız boyunca pek çok kez sunum hazırlamak durumunda kalıyoruz. İnternet üzerinden hazırladığınız sunumları online bir şekilde paylaşmanızı sağlayan Slideshare, paylaşılan bilgileri diğer kullanıcıların da hizmetine sunuyor.

8)Alarmy

Siz de sabahları uyanmakta zorlanıyorsanız, bu uygulama tam size göre. Alarm çaldıktan sonra fotoğraf çekme, problem çözme, telefonu sallama gibi bazı komutlar vererek sizi yataktan kaldırıp uyanmanıza bir hayli yardım ediyor.

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>