YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
kampusaray-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Kampüs List

Ücretsiz Kitap/Makale İndirebileceğimiz Siteler

Ücretsiz Kitap/Makale İndirebileceğimiz Siteler

 

Sizler de teknolojiyle arayıp bulmak istediğiniz makale, kitapları mobil cihazlarınızda okuyup incelemeyi sevenlerdenseniz doğru yazıdasınız. Gelin  bu siteleri birlikte inceleyelim!

1) Google e-kitap

Google Play Kitaplar'da Kitap Yayınlama Hakkında - E Kitap Ticareti Blog

Google e- kitap , türlerine göre akademik kitaplardan klasik romanlara kadar birçok kitaba ücretsiz bir şekilde ulaşmamıza olanak sağlıyor. Google e-kitapla aynı zamanda kitap yorumları ve derecelerini de görebiliyorsunuz.

2) Free-eBooks

Free-Ebooks.net e-book download - The pCloud Blog

Akademik makalelerden, felsefe, pazarlama, bilim, klasik romanlara kadar birçok kaynağı barındıran site kaydolmanızla beraber ayda 5 kitabı ücretsiz bir şekilde indirebilmenizi sağlıyor.

3) Project Gutenberg

Complete Project Gutenberg Catalog in JSON

Site üyelik gerektirmediği gibi 45.000 kitabı okuyucularına HTML, simple, ePub, Kindle gibi farklı formatlarda indirebilme imkanı sunuyor.

4) Internet Archive

Going Way Back With the Internet Archive on Its 25th Anniversary | PCMag

Mühendislik ve sosyal bilimler adına akademik kaynak arıyorsanız mutlaka üye olmanız gereken bir site. Sitede farklı dil ve formatlarda birçok kitap mevcut. Sitede yayınların dışında birçok fotoğraf ve video arşivine de ulaşabilirsiniz.

5) Open Library

Open Library - Google Play'de Uygulamalar

1 milyondan fazla ücretsiz e-kitap arşivi bulunan Open Library’i mutlaka göz atmanızı öneriyoruz. Kullanıcıların da kitap, makale paylaşmasına izin veren sitede birçok yayını bulabilmeniz mümkün.

6) Library Genesis

Library Genesis - Library Genesis Book Download - Libgen.Io

Library Genesis, bilimsel degi makaleleri, akademik ve genel ilgi kitapları, çizgi romanlar ve dergiler için dosya paylaşım web sitesidir. istediğiniz birçok kitap ve makaleyi pdf ya da bazen ePUB formatında bulabilirsiniz.

7) Bookboon.com

Bookboon for Android - APK Download

Bir diğer ücretsiz PDF indirme sitesi olan Bookboon, kullanıcılarına birçok farklı katagoride kitap sunuyor. IT, iş ve mühendisliğe yöenlik sunudğu kitaplarla en büyük online yayın şirketlerinden biri. Şimdilerde ücretli hale gelse de siteyi 30 gün boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz.

8) ManyBooks

15 Best Sites to Read Free Books Online Without Downloading

Eğer siz de gerçek bir kitapkurduysanız bu siteyi çok seversiniz. MnayBooks, okuyucularına; romantik, bilim kurgu, tarihsel kurgu, aksiyon macera gibi birçok başlık altında kitap sunuyor. İster çevrimiçi okuyabilir dilerseniz epub, pdf, azw, mobi ve daha fazla alternatifle indirebilirsiniz.

9) Z-Library

🇷🇺 (Z Library) A Nightmare for Authors | by Farhang Sherwani | Happiness Soup | Medium

“Dünyanın en büyük e-kitap kütüphanesi” veya “dünyanın en büyük makale deposu” şekilleriyle de anılan Z-Library kullanıcılarına 8.390.000’dan fazla kitap ve 84.830.000 kadar da makale sunuyor. Ücretsiz olarak PDF formatında indirebilirsiniz.

10) Open Culture

Offsite At Open Culture – MUDPIX MAGAZINE

Binlerce ücretsiz çevrimiçi kurs, sesli kitap, ders kitabı, e-kitap ve daha fazla sına ulaşabileceğiniz harika bir site.

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>