YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Haber

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde USİS’te Değişiklikler Yapıldı: Ödev, Proje, Bologna 2018

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde USİS’te Değişiklikler Yapıldı: Ödev, Proje, Bologna 2018

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yeni lisans ve önlisans yönetmelik değişikliğinin resmi gazetede yayınlanması ve Bologna 2018 yeni eğitim öğretim planına geçilmesinin ardından öğrenci bilgi sistemi USİS’te de bazı değişiklikler yapıldı.

YTÜ’de eğitim-öğretim alanında birçok değişiklik bu dönemden itibaren faaliyete geçirilmeye hazırlanılıyor. Bunlardan öne çıkanlar: önlisans ve lisans programında yapılan değişiklikler, yeni eğitim-öğretim programı Bologna 2018 ve uzaktan eğitim yaz okulu. Öğrenci bilgi sisteminde de bu değişikliklere istinaden bazı yeniden düzenlemeler yapıldı.

USİS’E ÖDEV, PROJE, DİĞER NOT ALANLARI EKLENDİ!

Öğrenci Bilgi Sistemi Not bölümünde 1.vize, 2.vize ve Final kısımlarına ek olarak Ödev, Proje ve Diğer alanları eklendi. Yıldızlı öğrenciler uzun zamandır 2.vizelerden şikayetçi oluyordu. Akademik takvimde görünmeyen 2. vizeler bölümlerin tercihine göre 1.vize ve Final sınavları arasında yapılıyordu. Fakat aradaki zamanın kısıtlı olması öğrencileri sınav temposuna sürekliyordu. Öğrenciler sınavlardan dolayı uygulama ve projelere zaman ayıramadıklarından yakınıyordu. Bazı bölümler 2.vizede sınav harici ödev, sunum ve proje vermelerine rağmen çoğu bölüm bunu sınav ile dolduruyordu. USİS’te yapılan değişiklikler de gösteriyor ki, Rektörlük öğrencileri teorik eğitim haricinde uygulamalı eğitime yönlendirmek istiyor. Bu nedenle 2.vizelerin kaldırılacağı ve öğrencilerin ödev, proje, sunum yapacakları tahmin ediliyor.

BOLOGNA 2018, USİS’E EKLENDİ!

Avrupa eğitim programlarına uyum sağlamak amacıyla hazırlanan BOLOGNA 2018, yeni dönemde öğrencilerin eğitim programı olarak yer alacak. Yeni öğrenciler doğrudan Bologna 2018 ile eğitime başlayacakken, mevcut öğrenciler uyum kapsamında yeni eğitim öğretim programına dahil edilecekler. Bologna 2018, USİS’e eklenmiş durumda.

UZAKTAN YAZ OKULU YÖK KARARINDA!

Senato tarafından kabul edilen Uzaktan Eğitim Yaz Okulu’nda ilk dönemde 4 ders belirlenerek YÖK onayına sunuldu. Bu dersler Diferansiyel Denklemler,Finans Matematiğine Giriş, Lineer Programlama Teorisi,  Olasılık ve İstatistik  oldu. Eğer YÖK onaylarsa bu yaz döneminde bu dersler uzaktan yaz okulunda açılacak.

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>