YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Sayfayı Paylaş

Haber

YTÜ Ayazağa-Maslak Kampüsü’ndeki Yurt Yıkıldı! Maslak Kampüsünde Son Durum

YTÜ Ayazağa-Maslak Kampüsü’ndeki Yurt Yıkıldı! Maslak Kampüsünde Son Durum

Gazete Duvar’ın haberine göre 2013 yılında boşaltılan ve yıllardır boş duran Yıldız Teknik Üniversitesi Ayazağa-Maslak Kampüsü’ndeki yurt binası geçtiğimiz hafta yıkıldı. Habere göre Ayazağa-Maslak Kampüsü son olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’a devredildi.

Gazete Duvar’dan Hacı Bişkin‘in haberine göre “Bir zamanlar 175 erkek ve 175 kadın öğrencinin kaldığı yurt geçtiğimiz hafta iş makineleriyle yıkıldı. ” dendi.

Dönemin Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Yavuz Erişen, 2017 yılında konuyla ilgili YTÜ Kampüs’e şunları söylemişti: “Maslak kampüsü aktif değil, binalar çok eski ve kullanımı veya bakım yapılması uygun değil. Orayla ilgili üniversitemize en üst düzeyde faydayı saylayacak proje değerlendirmeleri yapılıyor. Burada da henüz karar kesinleşmedi. Kesinleşmeden şunlar planlanıyor demek de uygun değil.”

İlgili haberde buraya yapılacak yeni projenin gizli tutulduğu yazıldı.

YURT SORUNU DEVAM EDİYOR!

Diğer yandan Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yurt sorunu devam ediyor. Üniversite bünyesinde hiç erkek yurdu olmaması ve çok az kapasitede kız yurdu bulunması öğrencileri zorluyor. Öğrenciler mecburen özel yurtlarda kalıyor veya ev tutuyor. YTÜ Kampüs olarak yıldızlı öğrencilerin KYK yurtları haricinde üniversite bünyesinde yurtlar yapılmasını tekrardan paylaşıyoruz.

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


7 + 1 =


[wise-chat theme="balloon" show_users="1"]