YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Sayfayı Paylaş

Haber

YTÜ Bahar Şenlikleri: Yıldız Fest 2019 Yapılacak Mı?

YTÜ Bahar Şenlikleri: Yıldız Fest 2019 Yapılacak Mı?

Mayıs ayına yaklaşılmasıyla beraber tüm üniversitelerde Bahar Şenlikleri gündem oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri de kendi Bahar Şenlikleri diğer bir ismiyle Yıldız Fest’19‘un gerçekleşmesini oldukça istiyor.

2015 yılından beri yıldızlı öğrencilerin yanlarında olan öğrencilerin taleplerini dinleyen araştıran bilgilendiren YTÜ Kampüs, Yıldız Fest’19’u araştırdı. Genel Sekreterlik, Öğrenci Dekanlığı ve Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı’ndan konuyla ilgili bilgi aldık.

Yıldız Fest’19 Gerçekleşecek Mi?

GÜNCELLEME 25 Nisan 2019: Yıldız Fest’19 2-3 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek!

Yetkililerden alınan bilgiye göre bahar şenliği için şuana kadar hiçbir hazırlık yapılmamış. Yıldız Teknik Üniversitesi Bahar Şenlikleri diğer ismiyle Yıldız Fest’19’un bu yıl yapılmayacağı ifade ediliyorken, YTÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, konuyla ilgili Rektör Prof.Dr. Bahri Şahin ile görüşeceğini belirtti.

Öğrenci Dekanlığı konu ile ilgili hazırlık yapılmadığını ve şuan düzenlenmesi için geç kalındığını belirterek, uygun şartlar sağlanırsa Eylül ayında bir festival düzenlenebileceğini ifade etti.

Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı ise konuyla ilgili bir hazırlık olmadığını fakat İletişim Koordinatörlüğünün Mayıs’ta mezunlara yönelik bir festival tadında tek günlük bir etkinlik düzenleyeceği bilgisini verdi.

GÜNCELLEME 25 Nisan 2019: Yıldız Fest’19 2-3 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek!

Yıldız Fest’19 ile ilgili istekleriniz de göz önünde bulunarak festival hakkında gelişmeler tekrar paylaşılacaktır.

Yıldız Fest 2018 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin operasyonu ve toplumsal hassasiyetler nedeniyle iptal edilmiş en son 2017 yılında Yıldız Fest 17’ye Fettah Can, Gülden Mutlu, Zakkum, Doğukan Manço, Öykü Gürman ve daha birçok ünlü isim katılmıştı.

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

1 Yorum

  1. Festival olmayacak ve ODTÜ de çıkan olaylardan dolayı olmayacak diyemiyorlar. Eylül falan da yalan bizi oyalıyorlar kendi akıllarınca.

    Cevapla

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


4 + 4 =


[wise-chat theme="balloon" show_users="1"]