YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Sayfayı Paylaş

taban-puanlari

YTÜ Biyomühendislik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

YTÜ Biyomühendislik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yıldız Teknik Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü, Davutpaşa Kampüsü Kimya Metalurji Fakültesi’nde eğitim vermeyi sürdürmektedir. YTÜ Biyomühendislik Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları sayfamızda.

Fen Bilimleri Enstitüsünde Anabilim Dalı olarak açılan ve ilk yüksek lisans öğrencilerini 2003–2004 Güz döneminde alan Biyomühendislik Bölümü 2007 yılında Doktora programını açmış olup Kimya Metalürji Fakültesi bünyesinde 2007-2008 akademik yılından  bu yana lisans eğitimine devam etmektedir. Devlet üniversiteleri arasında açılan ilk Biyomühendislik bölümlerinden biridir.

Bölümümüz bünyesindeki öğrenciler için bilgisayar laboratuvarı, seminer odası ve derslikler bulunmaktadır. Bölümümüzde, 10 adet araştırma laboratuvarı vardır. Bölümümüzde sürdürülen araştırma faaliyetleri dahilinde biyopolimerler, yapay aşılar, enzim stabilizasyonu ve regülasyonu, enzim reaksiyonları, DNA ve ilaç taşıyıcı sistemler, ilaç tasarımı, biyomalzeme geliştirilmesi ve karakterizasyonu, gen klonlama ve protein mühendisliği, biyosensörler/biyoçipler, tıpta tanı yöntemlerinin geliştirilmesi, hücre kültürü ve doku mühendisliği, kök hücre çalışmaları, kemoterapi ve kriyoprezervasyon konuları çalışılmaktadır.

ÖSYM tarafından en son açıklanan 2018 yılına ait verilerdir.

Biyomühendislik
Puan Türü: MF
Kontenjan: 60
Taban Puanı: 343,28422
Başarı Sıralaması: 98804

Biyomühendislik (İngilizce)
Puan Türü: MF
Kontenjan: 60
Taban Puanı: 365,05123
Başarı Sıralaması: 78253

Diğer bölümlerin taban puanları ve sıralamaları için > Yıldız Teknik Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


1 + 7 =


[wise-chat theme="balloon" show_users="1"]