YTÜ Öğrenci & Mezun Platformu
Üye Girişi | Üye Ol
novu-masaustu
campucity-masaustu
previous arrow
next arrow

Sayfayı Paylaş

Duyuru / Haber

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı YTÜ Burs Başvuruları Başladı!

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı YTÜ Burs Başvuruları Başladı!

Yıldız Teknik Üniversitesi Burs Bürosu; başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan lisans ve lisansüstü eğitimdeki öğrencilerimize; gerekli olan burs desteğini kurum, kuruluş ve vakıflar yolu ile sağlayarak, ülkemize ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini desteklemektir.

YTÜ Burs Bürosu verdiği gereksinim burslarının yanısıra üniversitemiz yemekhanelerinde geçerli olmak üzere yemek bursu da vermektedir. Burslara öğrencilerin başvurmasını tavsiye etmekteyiz.

BAŞVURU TAKVİMİ

10 Eylül – 05 Ekim 2018 : ONLINE BAŞVURU ( www.bursburosu.yildiz.edu.tr/basvuru )

09 Ekim 2018 : Burs Başvuru Sonuç Listesinin Duyurulması

GEREKLİ BELGELERİN TESLİMİ

1. 10 Ekim 2018  Yıldız Yerleşkesi, Oditoryum Altı Sergi Salonu (10:00-16:00)

2.  11-12-15 Ekim 2018  Davutpaşa Yerleşkesi Taş Bina Prof. Dr. Şevket ERK Konferans Salonu (09:30-16:00)

BURS MÜLAKATI –  İsmi web sayfasında burs başvuru sonuç listesinde açıklanan öğrenciler belgeleri ile geldikleri zaman burs mülakatı da yapılacaktır.

Burs Alamayacak Durumda Olanlar :

a) KYK-Burs, diğer vakıf ve kuruluşlardan burs alanlar,

b) AGNO’su 2’nin altında olanlar,

c) Normal öğrenim süresini aşmış olanlar (Lisans da 9.yarı yıl ve üstü, vb)

d) Hazırlıkta bekleyenler ( Hazırlık okuyup İYS’yi geçemeyen beklemeli öğrenciler)

e) Kaydı silinenler

Online burs başvurunuzu (www.bursburosu.yildiz.edu.tr/basvuru)  linke girerek yapınız.

Web sayfamızda (www.bursburosu.yildiz.edu.trismi açıklanan öğrencileburs başvuru formunun çıktısını alarak, diğer gerekli belgelerle birlikte, Burs Bürosuna belirtilen zaman içinde teslim etmelidirler. Teslim etmeniz gereken belgeleri hazırlamak için son tarihi beklemeyiniz. Belgeleri zamanında teslim edemeyenlerin mülakata alınmayacağını hatırlatırız.

NOT: Online burs başvurusu yaparken bilgilerimin doğruluğunu kabul ediyorum” seçeneğini işaretlemeyen öğrencilerin burs başvurusu geçersiz sayılacaktır. Online başvuru sayfamızdan T.C Kimlik Numaranız ile 10 Eylül – 05 Ekim 2018 tarihleri arasında başvurunuzu güncelleyebilirsiniz.

Geçen öğretim döneminde burs alan ve yıl sonu AGNO’su 2.00’nin altına düşmemiş olan öğrenciler yalnız Yemek Bursuna başvurabilirler.

Yabancı Uyruklu öğrenciler yalnız Yemek Bursuna başvurabilirler.

Burs başvuru değerlendirmesi sonucu ismi açıklanan öğrencilerin getirecekleri belgeler ekte sunulmuştur.

2018-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Burs Başvuru Takvimi İçin Tıklayınız.

Burs Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>