YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Bunu paylaşmak ister misin?

Duyuru / Haber

85C İETT Otobüs Hattı Yeniden YTÜ Davutpaşa Kampüsü’ne Giriyor!


85C İETT Otobüs Hattı Yeniden YTÜ Davutpaşa Kampüsü’ne Giriyor!

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 2016 yılında Davutpaşa Kampüsü içerisine girmesine güvenlik nedeniyle izin verilmeyen ve güzergahı değiştirilen 85C İETT otobüsleri, artık yeniden Davutpaşa Kampüsü içerisine giriyor. Özellikle Cevizlibağ’dan kampüse ulaşmak isteyen öğrencilerin kullandığı 85C, kampüsten kaldırıldığı dönemde oldukça tartışılmıştı. 2019 yılına geldiğimizde ise Cevizlibağ’da uzun ring sırası oluşmaya başlamış ve ne ringler ne de 41AT İETT otobüsleri talepleri karşılayamamıştı.

20.02.2019 tarihi itibari ile eskiden olduğu gibi 85C İETT otobüsleri Davutpaşa Kampüsü’ne girecek ve aynı 41AT İETT otobüsleri gibi çalışacak. 85C İETT otobüsleri özellikle sabah saatlerinde her 15 dakikada bir geçecek. Sefer saatleri için tıklayınız.

İETT’den yapılan açıklamada 85C otobüsleri ile ilgili şöyle denildi:

“Gidiş yönünde Davutpaşa Kampüs 2 durağından sonra sırasıyla Fakülte B Kapısı – Üniversite Camii – Eğitim Fakültesi – Spor Kompleksi – İnşaat Fakültesi – Yabancı Diller Okulu – Teknopark – Santral – Santral – Teknopark – Sosyal Meskenler duraklarından geçerek Davutpaşa durağından güzergaha devam edecektir.

Dönüş Kazlıçeşme Marmaray’dan kalkarak Davutpaşa durağından sonra sırasıyla Kütüphane – Kütüphane – Yabancı Diller Okulu – İnşaat Fakültesi – Spor Kompleksi – Eğitim Fakültesi – Üniversite Camii – Fakülte B Kapısı duraklarından geçerek F.S.M. Erkek Öğrenci durağında seferi tamamlayacaktır.”


>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Bunu paylaşmak ister misin?

1 Yorum

  1. Yani kampüse girip çıkacağına göre, öğrenci kartı olmayanları indiremeyecekler 41AT’deki gibi. Esenler gibi bir semtte kampüs güvenliği için hoş bir haber değil

    Yanıtla

Yorum Yap

E-Posta adresiniz kesinlikle yayınlanmaz: Gerekli alanlar şöyle işaretli: *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi unuttum

Kayıt Ol!