YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Bunu paylaşmak ister misin?

Haber

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’ne, Millet Bahçesi Projesi!


Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’ne, Millet Bahçesi Projesi!

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nün Millet Bahçesi olmasına yönelik hazırlanan proje hakkında detaylara ilk kez, 2015 yılından beri yayında olan üniversitemizin öğrenci platformu olan YTÜ Kampüs ulaştı. Davutpaşa Kampüsü Millet Bahçesi mi olacak… İşte detaylar…

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nün Millet Bahçesi olmasına yönelik bir projenin görsellerine ulaşıldı. Söz konusu projede “Yeşil ile tarihin buluştuğu Millet Bahçesi” ve “Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Millet Bahçesi” ifadeleri kullanıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinden gelen talepler ile konuyu araştırarak, üniversite yönetiminden bilgi alındı. Üniversite yönetimi Millet Bahçesi projesini doğruladı. Millet Bahçesi projesi kapsamında Davutpaşa Kampüsü’nde peyzaj ile çevresel ve görsel büyük değişiklikler düzenlemeler yapılacak.

BELLİ KOŞULLARDA BELİRLİ ZİYARETÇİLERE AÇIK OLACAK!

Öğrencilerimizin en tedirgin olduğu konulardan biri kampüsün her zaman herkese açılacak olmasıydı. Fakat üniversite yönetimi böyle bir durumun olmadığını; Millet Bahçesi projesinin herkese her zaman açık piknik yapılabilecek bir proje olmadığını ifade etti. Millet Bahçesi projesi ile üniversitemize ödenek sağlanarak kampüs güzelleştirilecekken, aynı zamanda vatandaşlara, gençlere üniversitemizin ve kampüsümüzün tanıtımı yapılacak. Lise gezileri büyük oranda arttırılacakken, aynı zamanda ailelerin, vatandaşların üniversite hakkında bilgi sahibi olabileceğini ,kampüsü gezip görebileceklerini ifade etti. Kesin olmamak ile beraber tarihi bir yapıda olan Üniversite kampüsünün gruplar halinde ve rehber eşliğinde de tanıtımı yapılabileceği eklendi. Giriş-çıkış saatleri belli olan planlı bir Millet Bahçesi olacak.

YTÜ Kampüs, Özel Haber
Haber kaynak gösterilerek yayınlanabilir, paylaşılabilir.

 

 


>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Bunu paylaşmak ister misin?

12 Yorum

 1. İsminden anladığımız üzere okulumuza ve öğrencilerine hiç bir yararı olmayacak tek amacı okul yönetiminin bazı kişilere yaranmak için yaptığı çok açık. Okuldan soğuduk sayenizde teşekkürler.

  Yanıtla
  • Başka yer mi kalmadıda burayı ranta açıcaksınız hayır kesinlikle olmamalı. Giriş çıkış kısıtlı olucakmış bu kampüs hayatını etkilemiyor demek değildir. Bide sınırlı olucaksa nie yapıyorsunuz başakşehirdeki oşekildemi yürüyor XD ulan para için her bokada uzanmayın yeminle bu hayattaki tüm amacımı soyunuzu kurutmaya harcarım

   Yanıtla
 2. İnsallah seneye bu okuldan gidiyorum oh bee

  Yanıtla
 3. Esenler otogarı kaldırılmayacak mıydı?
  Orası dururken neden bir üniversite?
  O zaman tüm üniversiteler millet bahçesi yapılsın. Zaten otopark sıkıntısı yaşanıyor kampüste şimdi hepten ana baba günü olacak. Şekli, biçimi, uygulaması nasıl olursa olsun saçma bir karar. Yapılacaksa Esenler otogarı yapılsın!

  Yanıtla
 4. Bu okula millet bahçesi yapmak hangi zekanın ürünü acaba? Böyle bir saçmalık olamaz.

  Yanıtla
 5. Millet bahçesi diye çeplerine para indireçekler Allah bereket versin ne denir ki

  Yanıtla
 6. Rektörlük bu millet bahçesi bahanesiyle okula sadece kızlarla tanışmak için gelecek olan yetişkinleri düşünemiyor sanırım.Ögrencilerin kendini gerçekten güvende hissedebildiği belki de tek yeride böylesi bir yolgeçen hanına çevirmek nasıl bir zihniyettir?Eminim bir gelirleri var bundan aksi takdirde kabul bile edilemez..Umarım eğitimci kimliklerinin farkına varırlar bir an önce ve ögrencileri böylesi bir tehlikeye atmaktan vazgeçerler.

  Yanıtla
 7. Ytü öğrencisi olarak bu projenin öğrencilere zararlı olacağını düşünüyorum. Dışarıdan gelenler ile çeşitli şürtüşmeler yaşanabilir. ÜNİVERSİTE ÜNİVERSİTELİLERİNDİR VE DIŞINDAN GİRİŞ OLMAMALIDIR.

  Yanıtla
 8. Okul icerisinde kiz yurdu varken boyle bir projede art niyet ariyorum. Okula girenin saatinde geri cikacagini nerden bileceksiniz. Okul kampusu oldukca buyuk ve eskiden kalma yikik bir suru yer var . Bunlarin kimlere mesken olacagi cok acik

  Yanıtla
 9. Hiçbir zama bir üniversitenin içine dışarıdan gelen insanlar elini kolunu sallayarak girememeli universitede okuyan öğrenciler için çok zararlı olacakdır bu durum kadın öğrenciler için özellikle daha rahatsız edici olacaktır.Çünkü kampüs esenlerde daha ne diyeyim oraya bir sürü art niyetli insan dolacaktır.

  Yanıtla
 10. Onca yer varken neden üniversiteye millet bahçesi yapılır?Millet bahçesi yapacağınıza üniversiteye fayda vericek yurt yapın,lojman yapın vs….Bırakın da üniversite; üniversite olarak kalsın.

  Yanıtla

Yorum Yap

E-Posta adresiniz kesinlikle yayınlanmaz: Gerekli alanlar şöyle işaretli: *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


1 + 1 =


Şifremi unuttum

Kayıt Ol!