YTÜ Öğrenci Platformu
Üye Girişi | Üye Ol

Sayfayı Paylaş

Haber

YTÜ’de Alınabilecek Maksimum Kredi Sınırı 25’e Düştü!

YTÜ’de Alınabilecek Maksimum Kredi Sınırı 25’e Düştü!

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yaz okulu kaldırıldıktan sonra öğrencilerin eğitim planını altüst edecek yeni bir karar daha alındığı ortaya çıktı. 03.11.2016 gün ve 13 sayılı Senato kararı ile öğrencilerin alabileceği maksimum kredi sınırı düşürüldü. Öğrencilerden yeni kredi sınırlamasına büyük tepki var!

ALINABİLECEK MAKSİMUM KREDİ SINIRI 25’E DÜŞÜRÜLDÜ!

Öğrencilerin alabileceği maksimum kredi sınırı 27’den 25’e düşürüldü. Ortalaması yüksek olan öğrencilerin alabileceği kredi sınırı ise 33’den 28’e düşürüldü.

YENİ KREDİ SINIRI 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA UYGULANACAK!

03.11.2016 gün ve 13 sayılı Senato kararı ile yapılan alınabilecek maksimum kredi değişikliği 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle uygulanmaya başlanacak.

ÖĞRENCİLER BU DURUMA TEPKİLİ!

Yaz okulunun kaldırılmasının ardından eğitim planları bozulan öğrenciler üstüne bir de kredi sınırında yapılan değişikliği görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Öğrenciler şimdi dersleri nasıl alacaklarını düşünüyor.

OKULU ERKEN BİTİRMEK İMKANSIZ!

Özellikle çift anadal ve yüksek ortalamaya sahip öğrenciler okulu olabilecek en kısa sürede bitirmek istediklerini söylüyorlar. Fakat hem yaz okulunun kaldırılması hem de maksimum kredi sınırının düşürülmesi bu öğrencileri olumsuz etkiliyor.

Kaynak:  http://www.kalite.yildiz.edu.tr/login/sys/admin/subPages/img/DD-008-YT%C3%9C%20Ders%20Kay%C4%B1t%20ve%20Se%C3%A7im%20%C4%B0%C5%9Flemleri%20Esaslar%C4%B1.doc

>>Instagram'da YTÜ Kampüs'ü takip edin!

>>Yıldız Teknik Üniversitesi Yakını Yurtlar

Sayfayı Paylaş

1 Yorum

Yorum yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.Gerekli alanlar * ile işaretlidir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

[wise-chat theme="balloon" show_users="1"]